Magda buduje szkołę w Kenii

Bogusław Wysocki | 18 mar 07:56 Szkołę podstawową z internatem buduje w Kenii fundacja „Mogę się uczyć”, założona przez bydgoszczankę Magdę Szrejder. W szkole kształci się już ponad 200 afrykańskich dzieci.

Prezydent Bruski: Zawsze kierujemy się interesem miasta

Andrzej Pawelczak | 17 mar 23:08 Jak zapewnił prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski, wszystkie decyzje dotyczące wywłaszczenia przedsiębiorców z ulicy Fordońskiej zostały podjęte zgodnie z przepisami i planem zagospodarowania przestrzennego.

Zadziała specustawa

Andrzej Pawelczak | 16 mar 15:52 Firma Mark-Rol przy ul. Fordońskiej 288 ma zostać wywłaszczona na podstawie specustawy. Dlaczego? W sąsiedztwie powstaje market „Outlet Center” i zakład, który zajmuje się serwisem i sprzedażą traktorów, musi zniknąć. Tak przewiduje plan zagospodarowania przestrzennego „Brdyujście – Pilicka”.

Obchody 36. rocznicy Bydgoskiego Marca już w niedzielę

Magdalena Liczkowska | 16 mar 15:14 Od złożenia kwiatów pod tablicą upamiętniającą strajk chłopski rozpoczną się uroczystości rocznicowe dotyczące wydarzeń Bydgoskiego Marca – Chcemy nadać tym obchodom odpowiedni wymiar – mówi wojewoda kujawsko-pomorski Mikołaj Bogdanowicz.