Rozpoczął się remont budynku muzeum przy Gdańskiej

Redaktor | 13 sty 18:49 Rozpoczęły się pierwsze prace przy remoncie konserwatorskim budynku Muzeum Okręgowego przy ul. Gdańskiej 4. W pierwszej kolejności renowacji poddane zostaną wnętrza zabytkowego obiektu liczącego 400 lat.

Bydgoszcz to Miasto Skarbów [OPINIA]

Michal Jedryka | 13 sty 16:16 Od lat zmagamy się w Bydgoszczy z komunikatem, jaki chcielibyśmy wysyłać w świat, by nasze miasto było rozpoznawalne, lubiane i tłumnie odwiedzane przez turystów. I los podał go nam na tacy. Dał nam skarb. Prawdziwą markę. Bo Bydgoszcz to Miasto Skarbów – pisze Michał Jędryka, redaktor naczelny „Tygodnika Bydgoskiego”.

Upokorzony prezydent miasta

Krzysztof Osiński | 13 sty 12:31 Bernard Śliwiński, którego nazwisko Rada Miasta usunęła z nazwy ulicy, jest wielce zasłużony dla Bydgoszczy. Nie tylko dlatego, że był jej prezydentem, ale głównie ze względu na prowadzone z jego inicjatywy inwestycje służące mieszkańcom i rozwojowi miasta.

Jak wychować dobrego człowieka? Podsumowanie

Redaktor | 13 sty 11:49 Kończąc cykl poświęcony klasycznym zasadom wychowania, proponuję pewne podsumowanie. Przez kilkanaście tygodni zastanawialiśmy się nie tylko nad zasadami wychowania, ale także nad praktycznymi sposobami ich wdrożenia.

Dostali gwiazdkę od księdza proboszcza

Marta Kocoń | 13 sty 09:04 – „Tygodnik Kościelny” ma być gwiazdką, którą obdarzam moich parafian w dzień Bożego Narodzenia – pisał w 1929 roku proboszcz parafii Św. Trójcy w Bydgoszczy. 25 grudnia tego roku ukazał się wstępny numer gazety, która – ze zmiennym szczęściem – ukazywała się aż do wybuchu II wojny światowej.

Cmentarzysko pod katedrą. Kim oni są? [SENSACYJNE ODKRYCIA]

Marta Kocoń | 12 sty 21:48 Do tej pory w kryptach pod posadzką katedry odkryto szczątki dwóch księży, a także kobiety z dzieckiem. Pod poziomem krypt ujawniono natomiast ... cmentarzysko. – Groby pochodzą sprzed budowy kościoła – wyjaśnia archeolog Robert Grochowski.