Zginął po uderzeniu w drzewo

Redaktor | 11 mar 21:32 Na drodze krajowej 62 w miejscowości Chełmce (pow. inowrocławski) auto osobowe uderzyło w drzewo. Ratownik medyczny stwierdził zgon osoby poszkodowanej.

Walczył o Polskę. Nigdy nie ukrywał swoich poglądów politycznych

Redaktor | 11 mar 19:21 W czasie II wojny światowej walczyli z okupantami. Swoją walkę kontynuowali również po wojnie, gdy kraj był zniewalany przez sowieckiego okupanta i jego polskich pomocników. Nazywani byli Żołnierzami Wyklętymi. Walkę prowadzili również w naszym regionie. Oto jeden z nich.

Jarmark na Starym Rynku [PROGRAM]

Redaktor | 11 mar 18:16 Rozpoczął się Jarmark Wielkanocny na Starym Rynku w Bydgoszczy. Oprócz handlu organizatorzy przewidzieli też inne atrakcje. W sobotę (24 marca) oficjalne otwarcie. Oto zapowiedź i program artystyczny.

W orkiestrach dętych jest siła

Redaktor | 11 mar 14:02 Przede wszystkim taka siła, że urzekają one swoim brzmieniem i tych najmłodszych, i tych najstarszych. – Gdy maszerujemy na pokazach musztry paradnej, nie ma nikogo, kto nie patrzyłby z zachwytem – mówią członkowie orkiestry dętej działającej przy Domu Kultury w Dobrczu. – Zresztą, my sami tak kochamy nasz zespół, że i dla nas jest on siłą, bez której nie wyobrażamy sobie...

Nocna rozróba w centrum miasta

Redaktor | 11 mar 13:46 Jedna osoba w szpitalu, trzy zatrzymane i kilkanaście wylegitymowanych – oto pokłosie nocnej rozróby na ul. Magdzińskiego, do której doszło z soboty na niedzielę.