Zaprotestują przeciwko podwyżkom czynszów i opłat za wywóz śmieci

Wojciech Bielawa | 29 maj 2017 „Stop podwyżkom cen!” – to hasło protestu, którzy organizują radni Prawa i Sprawiedliwości. We wtorek o godz. 16 wraz z mieszkańcami zaprotestują na Starym Rynku mieszkańców, którzy sprzeciwiają się podwyżkom czynszów ADM i opłat za wywóz śmieci.

Jan Żychoń: Bydgoski as wywiadu

Krzysztof Osiński | 29 maj 2017 Jeden z największych asów polskiego wywiadu okresie międzywojennego był związany z Bydgoszczą. Jego losy były równie pogmatwane jak czasy, w których przyszło mu żyć.

Zawisza Bydgoszcz awansował do A klasy

Wojciech Bielawa | 29 maj 2017 Tylko rok bydgoski Zawisza spędził w najniższej klasie rozgrywkowej. W niedzielę niebiesko-czarni awansowali do A klasy. Wszystko dzięki okazałemu zwycięstwu z Victorią Kołaczkowo (6:1) i niespodziewanej porażce Wisły Fordon z Iskrą Zamość Rynarzewo (3:4).

Piknik Naukowo-Rodzinny zakończył Bydgoski Festiwal Nauki

Redaktor | 27 maj 2017 Już po raz ósmy pięć bydgoskich uczelni zorganizowało Bydgoski Festiwal Nauki. Liczba imprez - ponad 880, w których można było przez cztery dni wziąć udział - przyprawiała o zawrót głowy. Festiwal zakończył w sobotę piknik na Wyspie Młyńskiej.