Bezdomni wolą marznąć i pić, niż nocować w schronisku

Redaktor | 19 sty 2018 Od początku roku bydgoscy strażnicy miejscy dotarli do blisko 300 bezdomych. Jedynie 4 z nich skorzystało z oferty przewiezienia do schroniska. 86 bezdomnych było pijanych, a reszta nie chciała żadnej pomocy – informuje straż miejska.

Bydgoszcz z siedzibą Wojsk Obrony Terytorialnej. Toruń wściekły

Wojciech Bielawa | 19 sty 2018 Rozpoczęło się formowanie Wojsk Obrony Terytorialnej w naszym regionie. Siedzibą kujawsko-pomorskiej brygady WOT została Bydgoszcz. Posłanka PiS z Torunia, Anna Sobecka nalega na szefa MON, Mariusza Błaszczaka, aby zmienił lokalizację jednostki.

Dużo imprez przez cały weekend [PRZEWODNIK]

Redaktor | 19 sty 2018 Imprezy z okazji 98. rocznicy powrotu Bydgoszczy do macierzy, inauguracja 90. urodzin jerzego Sulimy-Kamińskiego, koncerty, spektakle i wiele innych wydarzeń - to wszystko będzie działo się w weekend w Bydgoszczy.

Apel przedsiębiorców! Prezydencie, przemyśl to jeszcze [CAMERIMAGE]

Redaktor | 18 sty 2018 Bydgoscy przedsiębiorcy apelują do prezydenta Rafała Bruskiego, aby nie zmniejszał dotacji do tegorocznej edycji festiwalu Camerimage – podała TVP3 Bydgoszcz w popołudniowym wydaniu„Zbliżeń”. Ratusz nie komentuje i obiecuje, że każdy nadawca pism skierowanych do prezydenta, otrzyma odpowiedź indywidualnie.

Nadciąga orkan Fryderyka [POGODA]

Redaktor | 18 sty 2018 IMiGW ostrzega: Prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 30 km/h do 45 km/h, z porywami do 80 km/h, początkowo z kierunków południowych skręcający na zachodni i północno-zachodni. Jednocześnie będą występowały opady śniegu, które w połączeniu z silnym wiatrem będą miejscami powodowały zawieje i zamiecie śnieżne.

Ferie w muzeum. Trwają zapisy!

Redaktor | 18 sty 2018 Tworzenie animacji i grafiki, poznawanie historii Bydgoszczy i wykonywanie unikatowych przedmiotów z różnych materiałów to tylko niektóre z warsztatów dla dzieci i młodzieży, w jakich będzie można wziąć udział podczas ferii w Muzeum Okręgowym im. Leona Wyczółkowskiego.