Rozpoczyna się remont ulicy Sułkowskiego

Redaktor | 14 lip 2017 W poniedziałek (17 lipca) rozpocznie się remont nawierzchni ul. Sułkowskiego. To kolejny etap prac na ważnej trasie na osiedlu Leśnym. W ubiegłym roku powstało rondo na skrzyżowaniu z ul. Modrzewiową oraz zmodernizowano pętlę autobusową z dworcem kolejowym.

Prezydent kolejny raz wycofuje się z podwyżek

Wojciech Bielawa | 14 lip 2017 - Prezydent Rafał Bruski, na wniosek przedsiębiorców, zadeklarował zmianę zarządzeń dotyczących stawek czynszów dzierżawnych – poinformował w piątek Urząd Miasta Bydgoszczy.

Kamienica przy Gdańskiej 5 dla wolontariatu

Redaktor | 14 lip 2017 Zabytkowa kamienica przy ul. Gdańskiej 5 będzie siedzibą Bydgoskiego Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu. Ogłoszony już został przetarg na przebudowę obiektu i adaptację pomieszczeń.

Wydarzenia na weekend [PRZEWODNIK]

Redaktor | 14 lip 2017 Koncerty, warsztaty dla dzieci, zwiedzanie miasta z przewodnikiem i kino letnie to tylko niektóre z atrakcji czekających na bydgoszczan w ten weekend. Sprawdźcie, co jeszcze będzie się działo!

Park Witosa zmieni się nie do poznania. Muszla do rozbiórki

Redakcja | 13 lip 2017 Muszla koncertowa zostanie zburzona, a w zamian za to w parku powstaną place zabaw, górka saneczkowa i plac do kalisteniki. Prace budowlane zakończą się w przyszłym roku, natomiast nowe nasadzenia i trawniki będą wykonane wiosną 2019 roku – zapowiada ratusz.

Rozpoczyna się remont na Zamczysku. Będzie bezpieczniej

Wojciech Bielawa | 13 lip 2017 W poniedziałek rozpoczną się prace remontowe na skrzyżowaniu ulic Zamczysko i Pod Skarpą. Drogowcy poszerzą obie ulice kosztem rosnących przy nich drzew. - Chcemy poprawić bezpieczeństwo w tym miejscu - tłumaczy wiceprezydent Bydgoszczy, Mirosław Kozłowicz.

Nowe zadania dla bydgoskiej delegatury UOKiK

Andrzej Pawełczak | 12 lip 2017 12 lipca weszła w życie ustawa o przeciwdziałaniu nieuczciwemu wykorzystaniu przewagi handlowej w branży rolno-spożywczej. Prowadzeniem spraw związanych z realizacją nowych przepisów na terenie całego kraju zajmie się bydgoska delegatura Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.