Baseballowy weekend w Osielsku [ZAPOWIEDŹ]

Redaktor | 12 kwi 09:05 Po zimowej przerwie na boiska wrócili baseballiści. W weekend (13/14 kwietnia) w Osielsku czekają nas mecze otwarcia sezonu w Ekstralidze i Bałtyckiej Lidze Baseballu. UKS Dęby rozpoczyna też świętowanie jubileuszu 25-lecia działalności klubu.

Kolbe wiele mu zawdzięczał. Ojciec Wenanty wyprasza pomoc

Redaktor | 11 kwi 17:30 Sława świętości o. Wenantego rośnie nie tylko w zakonie franciszkańskim, ale i na zewnątrz, powiększana przez liczne łaski, wypraszane za jego wstawiennictwem. Starszy od Maksymiliana Kolbego ojciec był jego przyjacielem, a po śmierci orędował za jego projektami wydawniczymi i Niepokalanowem.

Wenanty Katarzyniec: przyjaciel świętego, polski Szarbel

Redaktor | 11 kwi 17:28 Święty Maksymilian Kolbe cenił sobie przyjaźń z innym franciszkaninem, o. Wenantym, któremu bardzo wiele zawdzięczał. Mówił o nim, że „nie silił się na rzeczy nadzwyczajne, ale zwyczajne wykonywał w sposób nadzwyczajny”.

Piraci drogowi wyłapani przez bydgoski monitoring [WIDEO]

Redaktor | 11 kwi 12:45 Poprawa bezpieczeństwa i minimalizacja zagrożeń na drodze to jeden z priorytetów bydgoskich policjantów. Funkcjonariusze codziennie zmagają się z osobami, które lekceważą zasady ruchu drogowego. Do walki z nimi policjanci wykorzystują różne narzędzia, w tym bydgoski monitoring.

Uwaga! Zmiany organizacji ruchu w centrum Bydgoszczy

Redaktor | 10 kwi 21:00 Drogowcy informują, że na czas trwania przygotowań do imprezy biegowej pn. „Bydgoski Bieg Urodzinowy” oraz trwania imprezy wprowadzone zostaną czasowe zmiany organizacji ruchu w centrum miasta.

Raport – egzamin gimnazjalny w województwie [WIDEO]

Redaktor | 10 kwi 19:16 Mimo strajku nauczycieli, egzaminy gimnazjalne w województwie kujawsko-pomorskim przebiegają zgodnie z planem. Tylko w jednej szkole, w miejscowości Podwiesk (gm. Chełmno) były problemy z przeprowadzeniem części egzaminu z historii i wiedzy o społeczeństwie.