Poezja i wernisaż w 40. rocznicę działalności. Galeria Autorska zaprasza

Redaktor | 14 cze 15:07 Galeria Autorska zaprasza w niedzielę (16 czerwca) na spotkanie poetyckie z ks. Franciszkiem Kameckim pt. „Na tyłach świata?” i promocję książki Anny Wzorek poświęconej jego twórczości. Na miłośników sztuki czeka też otwarcie wystawy obrazów Jana Kaji, Wojciecha Nadratowskiego i Jacka Solińskiego pt. „Aniołowie, ludzie i koszule”. Wydarzenie odbędzie się dokładnie w...

Światowy Dzień Krwiodawstwa. RCKiK ma niespodzianki dla dawców

Redaktor | 14 cze 13:16 Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Bydgoszczy po raz 15. obchodzi Międzynarodowy Światowy Dzień Krwiodawstwa 14 czerwca to data nieprzypadkowa, jest to dzień urodzin odkrywcy grup krwi, laureata Nagrody Nobla Karla Landsteinera.

Polfinek będzie mógł nadal uczyć i cieszyć dzieci

Redaktor | 14 cze 12:03 Nowy kostium policyjnego „Polfinka" trafił do bydgoskiej komendy dzięki Bankowi Spółdzielczemu w Koronowie. Policyjna maskotka będzie kolejnym elementem, który uatrakcyjni prowadzone przez policjantów zajęcia z przedszkolakami i uczniami szkół z Bydgoszczy i powiatu bydgoskiego.

Zawisza Bydgoszcz rośnie w siłę [ZDJĘCIA]

Redaktor | 14 cze 11:16 Sponsorzy, trenerzy, sztab szkoleniowy, działacze i sympatycy Zawiszy Bydgoszcz otrzymali wyróżnienia i podziękowania na podsumowaniu sezonu w czasie ostatniego przed wakacjami spotkania w ramach projektu Zawisza Business Club.

Tragiczny wypadek - pijana matka zabiła dwulatka

Redaktor | 14 cze 10:29 Kobieta jechała bez uprawnień, pod wpływem alkoholu. Zamiast zatrzymać się do kontroli, przyspieszyła volkswagenem i doprowadziła do wypadku. W wyniku doznanych obrażeń zmarł dwuletni syn kierującej, a jego trzyletni brat przebywa w szpitalu.

Ratujmy Festiwal Widzących Duszą. Niewidomi nie dostali dotacji [WIDEO]

Redaktor | 14 cze 08:28 W tym roku IX Festiwal Widzących Duszą „Muzyka otwiera oczy” nie otrzymał dotacji z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. „Przez dziewięć lat budowaliśmy nasz festiwal i nie oddamy go bez walki” - mówi twórca imprezy Grzegorz Dudziński i prosi o wsparcie.