Wydarzenia 10 lip 10:42 | Redaktor
Po pomoc prawną i psychologiczną można dzwonić na Niebieską Linię

fot. ilustracyjna Pixabay

W naszym regionie działa Kujawsko-Pomorska Niebieska Linia, dzięki której można otrzymać bezpłatną pomoc prawną i psychologiczną. Pomoc adresowana jest do osób doświadczających przemocy domowej, borykających się z problemami rodzinnymi.

Bezpłatną pomoc prawną i psychologiczną można uzyskać dzwoniąc pod bezpłatny numer telefonu 800 154 030. Linia jest otwarta codziennie (również w dni wolne od pracy) w godzinach 17.00-21.00. 

Biuro Wsparcia Rodziny i Przeciwdziałania Przemocy, które prowadzi merytoryczny nadzór nad Kujawsko-Pomorską Niebieską Linią (Telefoniczne Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie) podejmuje również interwencje w instytucjach, z którymi muszą kontaktować się pokrzywdzeni, prowadzi mediacje między stronami konfliktów. W uzasadnionych przypadkach zapewnia zastępstwo procesowe. Podejmuje również kampanie społeczne i akcje medialne. Prowadzi też szkolenia dla zespołów interdyscyplinarnych i innych osób pracujących w pierwszym kontakcie z osobami doświadczającymi przemocy, a także szkolenia dla osób pracujących nad korekcją postaw sprawców przemocy w rodzinie.

Kujawsko-Pomorska Niebieska Linia to nie tylko udzielanie porad telefonicznych, ale również spotkania osobiste czy porady za pomocą poczty elektronicznej: niebieskalinia@kujawsko-pomorskie.pl. 

Dodatkowo organizowane są cykliczne dyżury prawników udzielających pomocy ofiarom przemocy. Specjaliści dyżurują w Bydgoszczy, Włocławku, Grudziądzu i Inowrocławiu, a także w Brodnicy oraz Chełmnie. 

Więcej informacji tutaj.

Źródło: Urząd Marszałkowski

 

 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor