Bydgoszcz 29 lip 11:52 | Redaktor
510 stojaków do parkowania rowerów zamontują w Bydgoszczy

Jeden z projektów firmy Venag z Rybnika/venag.pl

Drogowcy rozstrzygnęli został przetarg na ustawienie stojaków rowerowych w Bydgoszczy. Firma z Rybnika rozpocznie prace już w sierpniu i zajmą około dwóch miesięcy. Koszt inwestycji to prawie 400 tysięcy złotych.

Ratusz informuje, że w ubiegłym roku bydgoszczanie w czasie konsultacji wskazali miejsca, gdzie mogłoby zostać ustawionych około 700 stojaków. Najczęściej proponowane było urządzanie parkingów wielostanowiskowych, złożonych z kilku stojaków. W pierwszej kolejności wszystkie propozycje zweryfikował  zespół ds. polityki rowerowej. Zaproponowane lokalizacje  nie mogły  pogarszać  bezpieczeństwa innych uczestników ruchu, a miasto musiało dysponować wskazanym terenem. Ostatecznie na terenie całego miasta ustawionych zostanie łącznie 510 stojaków rowerowych. Część z nich na terenie Starego Miasta będzie miała charakter ozdobny. Ich ostateczna forma musi zyskać m.in. pozytywną decyzję miejskiego plastyka. Takich stojaków ma być ponad sto sztuk. Zamówionych zostało też ponad 40 słupków blokujących, które uniemożliwią samochodom blokowanie dojazdu do rowerowych parkingów. W zakres zadania wchodzi też demontaż kolidującej infrastruktury np. gazonów, płotków lub istniejących stojaków, które mogą zostać wykorzystane w innych miejscach.

Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej rozstrzygnął przetarg na budowę systemu rowerowych parkingów. Budowa pochłonie 393 tysiące złotych.  Najkorzystniejszą ofertę w postępowaniu o zamówienie złożyła firma Venag. Prace rozpoczną się w sierpniu i zakończą na przełomie września i października.

Przykłady oferty fimry Venag z Rybnika/venag.pl

Część stojaków będzie montowana poza pasem drogowym, na terenie szkół, Exploseum, CWZS Zawisza, HSW Łuczniczka, Sądu Rejonowego i Leśnego Parku Kultury i Wypoczynku. 45 stojaków rowerowych będzie nagrodą dla szkół, które zgłosiły udział w kampanii „Rowerowy Maj”.

Źródło: Oficjalny Serwis Bydgoszczy

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor