Bezmyślnie zaparkował w centrum Bydgoszczy

Redaktor | 9 cze 15:53 Kierowcy narzekają, że w Bydgoszczy brakuje miejsc parkingowych. Ale to co zaprezentował właściciel motocykla na ul. Zduny jest kompletnym brakiem szacunku dla pieszych.

5,5 miliona złotych strat w bydgoskim Szpitalu Wojskowym

Redaktor | 7 cze 18:34 Raport z kontroli MON w 10. Szpitalu Wojskowym z Polikliniką SPOZ w Bydgoszczy ukazuje skalę nieprawidłowości do jakich doszło w placówce. Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało w kwietniu pracownika odpowiedzialnego za zamówienia publiczne, a w minionym tygodniu pułkownik dr n. med. Robert Szyca zastąpił na stanowisku dotychczasowego komendanta, pułkownika dra n. med. Jarosława...

UWAGA! Zmiany w ruchu przy wiadukcie na Wyszyńskiego i Armii Krajowej

Redaktor | 5 cze 18:05 Rozpoczynają się prace związane z rozbiórką i budową wschodniego wiaduktu drogowego nad torami kolejowymi (w kierunku do Osielska) w ciągu ulic: Wyszyńskiego i Armii Krajowej (na wysokości nekropolii). W poniedziałek (10 czerwca) wprowadzona zostanie tymczasowa organizacja ruchu na czas budowy.

Muzyka popłynie przy fontannie Potop [HARMONOGRAM]

Redaktor | 4 cze 19:07 Najsłynniejsze arie operowe, a także muzyka rozrywkowa, w tym m. in. utwory Zbigniewa Wodeckiego – w sierpniowe soboty przy fontannie Potop odbywać się będą koncerty w ramach cyklu „Fontanna Muzyki”.

Czerwony ogórek ulicami miasta pomknął jako symbol wolności

Redaktor | 3 cze 21:20 W ramach obchodów 30. rocznicy wyborów z 4 czerwca 1989 roku, na ulice Bydgoszczy wyjechał historyczny autobus. Przy akompaniamencie muzyki granej na żywo, można było poczytać przedruki gazet z epoki i wrzucić życzenia dla miasta do specjalnej Urny Wolności – informuje bydgoski ratusz.

Szpital Wojskowy w Bydgoszczy ma nowego komendanta

Redaktor | 3 cze 18:29 Do zmiany na najwyższym stanowisku doszło w 10. Szpitalu Wojskowym z Polikliniką SPOZ w Bydgoszczy. Pułkownik dr n. med. Robert Szyca zastąpił dotychczasowego komendanta, pułkownika dra n. med. Jarosława Marciniaka.

Trwa zbiórka starych fotografii Bydgoszczy

Redaktor | 1 cze 09:26 Moja rodzina, moje miasto na historycznej fotografii – to nowa akcja bydgoskiego ratusza. „Chcemy zebrać to co zatrzymane w kadrze i pokazać jak wyglądało nasze miasto 20, 50 i 100 lat temu. Poszukujemy zwłaszcza starych zdjęć z życia miasta, a także jego mieszkańców. Zbiórka historycznych fotografii posłuży do wspólnego świętowania w ramach Bydgoskiego Roku Wolności” –...

Rondo na Glinkach upamiętni wybory roku 1989

Redaktor | 31 maj 07:57 Bydgoscy radni zdecydowali, że rondo na połączeniu ul. Glinki i Magnuszewskiej oraz Rozłogi będzie nosiło nazwę 4 czerwca 1989 roku, na cześć pierwszych częściowo demokratycznych wyborów w powojennej historii Polski.