Bydgoszcz 12 lut 17:36 | Redaktor

W Bydgoszczy powstanie nowe miejsce dla kłódek zakochanych. 14 lutego rozpocznie się internetowe głosowanie na najlepszą instalację zgłoszoną w konkursie.

Konkurs na zagospodarowanie kłódek, które we wrześniu zdjęto z mostu Kiepury, trwał do 8 lutego. Z 41 prac prezentujących instalacje tylko 28 spełniało wymagania i zostało poddane ocenie komisji.

Odrzucono projekty, które nie spełniały założeń konkursu oraz te, które były niemożliwe do zbudowania z przyczyn technicznych. Oceniającym zależało na tym, aby instalacje były obiektami niezależnymi, umożliwiały zawieszenie dotychczasowych kłódek i dowieszanie nowych. Pod uwagę brano walory artystyczne i możliwość realizacyjne. 

Ostatecznie komisja konkursowa wybrała osiem koncepcji, które wezmą udział w głosowaniu na stronie www.bydgoszcz.pl.

Głosowanie rozpocznie się w walentynki (14 lutego) i potrwa do końca miesiąca. Mieszkańcy wybiorą pięć prac, które przejdą do ostatniego etapu. Spośród nich komisja wybierze zwycięską koncepcję. Wyniki zostaną ogłoszone do 15 marca.

Menedżer Śródmieścia Maciej Bakalraczyk i dyrektor Biura Promocji Miasta i Współpracy z Zagranicą Łukasz Krupa wskazywali trzy potencjalne lokalizacje instalacji, wszystkie w pobliżu rzeki: bulwar przy Starym Porcie, skwer przy moście Bernardyńskim oraz okolice pałacu Lloyda.

Decyzja o ostatecznym umiejscowieniu instalacji zapadnie po zakończeniu konkursu.

Więcej o konkursie czytaj TUTAJ.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor