Bydgoszcz 14 maj 20:02 | Redaktor
Nowa Wenecja, apartamenty dla elity

Wizualizacja apartamentowca Nowa Wenecja/ źródło: www.bydgoszcz.mertis.pl

Z widokiem na Wyspę Młyńską zbudowane zostaną nowoczesne apartamenty Nowa Wenecja. Taras na dachu, dostęp do mieszkań za pomocą smartfonów, czy ładowarka do samochodów elektrycznych, to udogodnienia, które mają znaleźć się w budynku.

„Podczas projektowania budynku Nowej Wenecjiprzyświecała nam idea stworzenia obiektu wyjątkowego. Łączącego historię tego miejsca z nowoczesnością” - czytamy na stronie inwestora. Budynek powstanie przy ulicy Świętej Trójcy 8, pomiędzy rafinerią Augusta Frankego, a starą farbiarnią Wilhelma Koppa, tuż nad Młynówką przy moście Krzysztofa Klenczona. Apartamentowiec zaprojektowano tak, aby wpisał się w zabytkowe otoczenie. Inwestorzy chcą nawet wykorzystać odzyskane, zabytkowe materiały budowlane. 

materiały Mertis Investments

Całkowita powierzchnia użytkowa „Nowej Wenecji” to 840m². Będzie miała 4 kondygnacje - na trzech przewidywane jest utworzenie dziewięciu mieszkań, a parter pozostawiony będzie dla lokali usługowych. W budynku znajdzie się również hala garażowa dla mieszkańców. Atutem budynku ma być także miejsce wypoczynku - zielony taras na dachu.

Inwestorzy stawiają na nowoczesne technologie. Poza rozwiązaniami takimi klimatyzacja i ogrzewanie podłogowe, rozpatrują wprowadzenie np. bezkluczowego dostępu za pomocą smartfonów lub odcisku palca czy okna automatycznie zamykane w czasie deszczu.

Nowa Wenecja to oferta dla wąskiej grupy klientów. „Ten budynek nie ma być kompromisem, nie ma być dla każdego. Posiadane apartamentu w Nowej Wenecji będzie wyróżnieniem” - deklaruje na swojej stronie firma Mertis.

Zakończenie budowy planowane jest jeszcze w tym roku/fot. bw

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor