Bydgoszcz 12 sty 11:48 | Redaktor
Razem dbajmy o czyste powietrze

Plakat akcji

RAZEM DBAJMY O CZYSTE POWIETRZE - tym hasłem miasto Bydgoszcz zaprasza mieszkańców na warsztaty dotyczące niskiej emisji. Pierwsze spotkanie 18 stycznia na Okolu, ostatnie 8 lutego na Flisach.

W programie warsztatów znajdą się między innymi: Pokaz spalania, porównanie systemów grzewczych, omówienie programu dofinansowań na wymianę ogrzewania oraz sposobów na ograniczenia emisji zanieczyszczeń do powietrza i ich wpływu na zdrowie! 

Bydgoszcz informuje też:

„Niska emisja nie jest małą emisją! To wprowadzanie do powietrza zanieczyszczeń z kominów o wysokości do 40 m, stąd nazwa „niska”. Powstaje ona głównie w paleniskach domowych, lokalnych kotłowniach opalanych paliwami stałymi i ciężkim olejem opałowym oraz w transporcie.
Mieszanina szkodliwych gazów i pyłów powstałych w wyniku nieefektywnego spalania paliw prowadzi do zwiększenia śmiertelności oraz chorób układu oddechowego, niewydolności układu krążenia, uszkodzeń wątroby, alergii czy nowotworów.
 
Na wymianę źródeł ogrzewania opalanych paliwem stałym na ekologiczne urządzenia grzewcze mieszkańcy mogą uzyskać dofinansowanie w wysokości nawet 100 proc. poniesionych kosztów, jednak nie więcej niż 3000 zł. Osoby zainteresowane uzyskaniem dotacji mogą zgłosić się do Wydziału Zintegrowanego Rozwoju Urzędu Miasta Bydgoszczy i złożyć wniosek o dotację na wymianę ogrzewania na ekologiczne. Więcej informacji pod nr 58-58-038 i 58-59-270.”
 

 Źródło: Oficjalny serwis Bydgoszczy

 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor