Bydgoszcz 12 mar 08:43 | Redaktor
Taneczne Miraże na bydgoskim parkiecie [GALERIA ZDJĘĆ]

Turniej „Taneczne Miraże”/fot. Pałac Młodzieży

Kilkuset młodych tancerzy zaprezentowało swoje umiejętności podczas turnieju „Taneczne Miraże”, którego organizatorem jest bydgoski Pałac Młodzieży.

 

19. Ogólnopolski Konkursu Tańca „Taneczne Miraże” - 10 marca 2018 roku - wyniki.

Jury w składzie:  Iwona Runowska, Sebastian Białobrzeski, Filip Michalak po obejrzeniu 131 prezentacji zespołów, duetów i solistów postanowiło przyznać:

W kategorii zespołów do lat  11

Wyróżnienia:

Zespół VerSus - Szkoła Podstawowa w Kruszynie

Compania Baletowa MINI –Miejski Ośrodek Kultury w Policach

Compania Baletowa Koliberki – Miejski Ośrodek Kultury w Policach

Zespół Tańca Mini Follow Kids - Szkoła Tańca Bohema Bydgoszcz

III miejsce

Zespół Tańca Split - Szkoła Tańca Bohema Bydgoszcz

II miejsce ex aequo

Zespół Taneczny Rytmix Party–Studio Taneczno Artystyczne Rytmix Szczecin

Zespół Tańca Swan Dance I – Ognisko Pracy Pozaszkolnej Kołobrzeg

I miejsce

Zespół Tańca SWEET Juniors – Szkoła Tańca RAZ DWA TRZY Inowrocław

W kategorii zespołów od 12 do 15 lat

Wyróżnienia:

Compania Baletowa MIDI – Miejski Ośrodek Kultury w Policach

Zespół Swan Dance II–Ognisko Pracy Pozaszkolnej Kołobrzeg

Zespół Tańca Współczesnego DMT - Pałac Młodzieży Bydgoszcz

III miejsce ex aequo

Zespół Taneczny Ananasy – Szkoła Podstawowa nr 3 Gostynin

Zespół Tańca Show - Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji Świecie

II miejsce ex aequo

Zespół Tańca współczesnego  Brax V – Pałac Młodzieży Bydgoszcz

Zespół Tańca Malachit - Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji Świecie

I miejsce

Zespół Taneczny Rytmix Vip – Studio Taneczno Artystyczne Rytmix Szczecin

W kategorii zespołów powyżej 16 lat

Wyróżnienia:

Zespół Tańca SOFT LUX–Swan Dance Studio Bydgoszcz

Zespół Tańca FART II - Studio Tańca FART Gorzów

Zespół Tańca Współczesnego Kontra V - Młodzieżowy Dom Kultury Nr 2 Bydgoszcz

III miejsce ex aequo

Zespół Taneczny Amulet II - Pałac Młodzieży Bydgoszcz

Zespół Tańca Współczesnego Revers – Klub 12 Brygady Zmechanizowanej Choszczno

II miejsce

Zespół Taneczny Talizman - Pałac Młodzieży Bydgoszcz

I miejsce

Zespół Tańca Puenta – Klub „Kwadrat” Leszczyńskiej Spółdzielni Mieszkaniowej

W kategorii solistów do lat 11

Wyróżnienia:

Weronika Lesiak - Ognisko Pracy Pozaszkolnej Kołobrzeg

Kozłowska Milena - Szkoła Tańca Bohema Bydgoszcz

Karolina Konieczny -  Studio Taneczno Artystyczne Rytmix Szczecin

Daria Żuk -  Studio Taneczno Artystyczne Rytmix Szczecin

Julita Piechnik - Szkoła Tańca RAZ DWA TRZY Inowrocław

III miejsce ex aequo

Zaira Fitał  - Ognisko Pracy Pozaszkolnej Kołobrzeg

Zuzanna Mielewczyk – Wejherowo

II miejsce ex aequo

Asia Jedynak -  Studio Taneczno Artystyczne Rytmix Szczecin

Mai Sokal – Klub Tańca Szyk Szczecin

I miejsce

Błażejewska Weronika - Szkoła Tańca Bohema Bydgoszcz

W kategorii solistów od 12 do 15 lat

Wyróżnienia:

Natalia Krasowska-  Studio Taneczno Artystyczne Rytmix Szczecin

Milena Jastak -  Studio Taneczno Artystyczne Rytmix Szczecin

Karolina Szczygiel -  Studio Taneczno Artystyczne Rytmix Szczecin

Agata Zwierzchowska -  Studio Taneczno Artystyczne Rytmix Szczecin

III miejsce ex aequo

Julia Kozakiewicz  - Ognisko Pracy Pozaszkolnej Kołobrzeg

Januszewska Wiktoria - Szkoła Tańca Bohema Bydgoszcz

II miejsce ex aequo

Oliwia Myzia - Nadarzyński Ośrodek Kultury

Nina Lipska-  Studio Taneczno Artystyczne Rytmix Szczecin

I miejsce

Kalina Cherezińska - Ognisko Pracy Pozaszkolnej Kołobrzeg

W kategorii solistów powyżej 16 lat

Wyróżnienia:

Adrianna Domańska - Klub „Kwadrat” Leszno

Aleksandra Chorek - Nadarzyński Ośrodek Kultury

III miejsce ex aequo

Oliwia Dąbrowska – MDK 2 Bydgoszcz

Dominika Kwintal - Pałac Młodzieży Bydgoszcz

II miejsce ex aequo

Aleksandra Derecka - Pałac Młodzieży Bydgoszcz

Krzysztof Tomaszewski - Pałac Młodzieży Bydgoszcz

I miejsce

Natalia Magdalena Mrozińska – z Zespołu „Classic” Centrum Kultury „Browar B.” Włocławek

W kategorii duetów do 11 lat

Wyróżnienia:

Roxana Testa &Zaira Fitał - Ognisko Pracy Pozaszkolnej Kołobrzeg

III miejsce

Weronika Gołębiewska &Amelia Maciejczak- Szkoła Tańca RAZ DWA TRZY Inowrocław

II miejsce

Anna Bruszkowska & Natalia Skowrońska – MDK 2 Bydgoszcz

I miejsce

Julita Piechnik &Julia Dzielak - Szkoła Tańca RAZ DWA TRZY Inowrocław

 W kategorii duetów od 12 do 15 lat

Wyróżnienia:

Oliwia Myzia & Lidia Chojnacka - Nadarzyński Ośrodek Kultury

III miejsce

Julia Kozakiewicz & Katarzyna Szamotulska - Ognisko Pracy Pozaszkolnej Kołobrzeg

II miejsce

Amelia Wyderska & Natalia Ściesiek – Fabryka Tańca Barlinek

I miejsce

Zuzia Sztukowska & Nina Lipska - Studio Taneczno Artystyczne Rytmix Szczecin

 W kategorii duetów powyżej 16 lat

Wyróżnienia:

Klaudia Ciesak & Iga Szukalska - Ognisko Pracy Pozaszkolnej Kołobrzeg

Oliwia Rostkowska & Zofia Świergiel - Nadarzyński Ośrodek Kultury

III miejsce

Paulina Lubik & Dominika Wicha - Studio  Tańca  Fart  Gorzów

II miejsce

Adrianna Domańska & Nicol Zielińska - Klub „Kwadrat” Leszno 

I miejsce ex aequo

Krzysztof Tomaszewski i Dominika Kwintal – Pałac Młodzieży Bydgoszcz

Weronika Artkop & Marianna Artkop – Pałac Młodzieży Bydgoszcz

 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor