Bydgoszcz 4 sty 10:00 | Redaktor
Za śmieci w tym roku płacimy bez zmian

fot. ilustracyjna /Pixabay

Stawki opłat za wywóz śmieci w 2019 roku nie zmienią się, nie trzeba też składać nowych deklaracji. Od przyszłego roku szykują się za to zmiany w zasadach segregacji.

W tym roku opłaty za odpady komunalne w Bydgoszczy pozostaną bez zmian. Nie zmienią się także numery rachunków indywidualnych do regulowania opłat z tytułu gospodarowania odpadami komunalnymi, nie ma również potrzeby składania nowych deklaracji.

Nadal będą obowiązywały dotychczasowe zasady selektywnej zbiórki odpadów: pojemnik/worek żółty: papier, metale, tworzywa sztuczne, pojemnik/worek zielony: szkło, pojemnik brązowy: odpady zielone (trawa, liście), pojemnik szary/czarny: odpady resztkowe.

Nowe zasady segregacji odpadów będą natomiast obowiązywały w Bydgoszczy od 1 stycznia 2020 roku, zgodne z Rozporządzeniem Ministra Środowiska z dnia 29 grudnia 2016 r. w sprawie szczegółowego sposobu selektywnego zbierania wybranych frakcji odpadów (Dz. U. z 2017 r. poz.19). Wówczas odpady będą zbierane w podziale na: papier, szkło, metale, tworzywa sztuczne i odpady ulegające biodegradacji, ze szczególnym uwzględnieniem bioodpadów. Rozporządzenie precyzuje m.in. kolory pojemników i worków, do których będzie należało zbierać określone rodzaje odpadów.

Miasto podaje także harmonogram odbioru odpadów na ten rok. Plan wywozu dla swojej ulicy można znaleźć w wyszukiwarce TUTAJ.

Czystabydgoszcz.pl podpowiada, do jakiego pojemnika wrzucić dany odpad. Sprawdź w WYSZUKIWARCE.

 

źródło: bydgoszcz.pl

 

 

 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor