Felietony 3 sie 10:11 | Redaktor

Tegoroczne lato wyraźnie obnażyło nieudolność zarządzania Bydgoszczą przez pana Bruskiego i jego koalicję PO-SLD.

      

Robert Szatkowski

prezes Stowarzyszenia Bydgoski Wyszogród

Rozkopany Stary Rynek, rozkopane ulice, korki, brak jakiegokolwiek otwartego basenu czy bezpiecznego kąpieliska sprawiają, że tegoroczne lato zapisze się wyjątkowo przykro w naszej pamięci. Zaślepieni obrońcy pana Rafała, lubującego się w podskakiwaniu na demonstracjach KOD, wyciągną argument, że aby było lepiej, trzeba rozkopać drogi. Owszem, trzeba, ale nie wszystkie jednocześnie. Wyraźnie brakuje w Bydgoszczy zdrowego rozsądku, umiejętności logicznego planowania i brak elementarnej życzliwości wobec mieszkańców.

Serialem, który skutecznie szczególnie utrudnia nam życie, jest sytuacja wokół Tartaku Bydgoszcz, czyli utrudnienia w budowie  przedłużenia Trasy Uniwersyteckiej. Sprawa, którą dobry gospodarz mógł rozwiązać jedną decyzją, cięgnie się miesiącami, a prezydent znajduje dziką uciechę w gnębieniu właściciela Tartaku i nasyłania na niego kolejnych kontroli.

A przecież Tartak po prostu walczy o sprawiedliwe potraktowanie.

Stojąc w korku i wściekając się, warto sobie uświadomić, że to, co spotkało Tartak, może spotkać każdego z nas, każdego, kto stanie na drodze  administracyjnej machinie pana Bruskiego.

Tak, tegoroczne lato w Bydgoszczy to dla nas wszystkich czyściec, cierpimy, ale w tym wszystkim jest nadzieja.

Czyściec to przedsionek raju, a rajem i ulgą dla nas wszystkich będzie odwołanie za trzy miesiące w wyborach ciemiężyciela bydgoszczan i nieudolnego gospodarza pana Bruskiego.

Czego nam bydgoszczanom życzę.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor