Mój kolega Karol został świętym

Magdalena Gill | 3 cze 07:40 – Organizował dla nas maturalne zjazdy w Rzymie i Castel Gandolfo. Prosił, bym recytowała polskie wiersze. Słuchał ich, jak nikt na świecie – opowiada Halina Kwiatkowska, wieloletnia aktorka Teatru Starego w Krakowie, która zaczynała karierę, grając w spektaklach z Karolem Wojtyłą.

Cindy Blackman Santana zagra na Wyspie Młyńskiej

Andrzej Pawełczak | 2 cze 18:33 Gwiazdą tegorocznego Drums Fusion jest Cindy Blackman Santana, amerykańska perkusistka jazzrockowa i rockowa. Przez 14 grała w zespole towarzyszącym Lennemu Kravitzowi. Ma też na koncie aż dziewięć albumów nagranych z własnym zespołem. Gra też z mężem - Carlosem Santaną. Jutro (3 czerwca) wystąpi na Wyspie Młyńskiej.

Koncert dla Dużych Dzieci. Pierwszy w nowej restauracji

Redaktor | 30 maj 13:56 W najbliższy piątek (2 czerwca) odbędzie się w Młynie Sztuki "Wiatraka" Koncert dla Dużych Dzieci, czyli dla dorosłych i jeszcze starszych, zakochanych i nie tylko, a to wszystko z okazji Dnia Dziecka. Będzie to pierwsze takie wydarzenie w nowej restauracji "Młynek".

Z kamerą w najgorsze środowiska. Premiera "Szarych Aniołów"

Magdalena Gill | 24 maj 12:14 Członkowie gangów narkotykowych w Irlandii, prostytutki z Anglii, więźniowie z Hondurasu – dramatyczne historie konkretnych ludzi pokazuje film „Szare Anioły”. – Wdarliśmy się w ich życie, bardzo wiele nas to kosztowało – opowiadał reżyser Joe Campo podczas bydgoskiej premiery.

„Ostatni w Aleppo” nagrodzony

Redaktor | 22 maj 11:47 Werdyktem jury Bydgoskiego Aneksu do festiwalu Millenium Docs Against Gravity 2017, który zakończył się w niedzielę, 21 maja, nagroda Bydgoszcz Art. Doc Award w wysokości 1500 euro oraz statuetka trafiła do autora filmu „Ostatni w Aleppo” Ferasa Fayyada.

Camerimage zostanie w Bydgoszczy? Marek Żydowicz stawia warunki

Andrzej Pawełczak | 20 maj 11:58 – Budowa czwartego kręgu opery poprawi znacząco warunki organizacji Camerimage, ale nie rozwiąże wszystkich ograniczeń infrastrukturalnych, dalszego rozwoju festiwalu i osiągnięcia optymalnego rozwiązania – mówi w rozmowie z „Tygodnikiem Bydgoskim” Marek Żydowicz, szef Fundacji Tumult, dyrektor festiwalu Camerimage.

Amerykański reżyser na bydgoskiej premierze „Szarych Aniołów”

Magdalena Gill | 18 maj 11:26 Bydgoska premiera filmu „Szare Anioły” z udziałem amerykańskiego reżysera Josepha Campo odbędzie się we wtorek (23 maja) o godz. 18 w kinie Helios. To pierwszy na świecie dokumentalny film religijny, przeznaczony dla widzów powyżej 16 roku życia.

Jakie atrakcje czekają nas w Noc Muzeów?

Andrzej Pawełczak | 16 maj 09:37 W sobotę, 20 maja, kolejna odsłona Nocy Muzeów. Większość placówek muzealnych w Bydgoszczy będzie czynna od godziny 17.00 do 1.00. Wstęp na wszystkie wystawy, oczywiście, bezpłatny.

Drums Fusion: gwiazdy z najwyższej półki

Andrzej Pawełczak | 14 maj 11:15 Podczas tegorocznego Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Perkusyjnej Drums Fusion (29 maja – 4 czerwca) będzie okazja zobaczyć wykonawców z najwyższej półki. Oprócz tego, tradycyjne już warsztaty perkusyjne i przemarsz w rytmach samby.

Najlepsze filmy dokumentalne w Bydgoszczy

Redaktor | 10 maj 16:16 Rusza 14. edycja festiwalu filmowego Millennium Docs Against Gravity, który jest największym festiwalem kina dokumentalnego w Polsce. Festiwal jako jedyny w Polsce odbywać się będzie równolegle w pięciu polskich miastach: Bydgoszczy, Warszawie, Gdyni, Wrocławiu i Lublinie. Pokazy w Bydgoszczy odbędą się w kinie „Orzeł” w Miejskim Centrum Kultury od 15 do 21 maja.

Borys Godunow w labiryncie historii [RECENZJA]

Redaktor | 9 maj 13:12 W rosyjskiej świadomości jako czas chaosu i utraty suwerenności wspominana jest wielka smuta z lat 1598–1613. W tym okresie przez tron moskiewski przewijali się rozmaici uzurpatorzy, w Rosji interweniowały wojska szwedzkie i polskie. Do tych dziejów nawiązuje słynna opera ,,Borys Godunow” Modesta Musorgskiego, mająca dziś ugruntowaną pozycję na liście rosyjskich klasyków.

Jak zdobyć „Bilet za 500 gr”?

Redaktor | 8 maj 14:41 20 maja (sobota) teatry publiczne w całej Polsce zagrają swoje spektakle w ramach akcji „Bilet za 500 gr”. W Teatrze Polskim w Bydgoszczy będzie można zobaczyć spektakl „Plastusiowy pamiętnik” (godz. 16.00).