Moje sztuki rozgrywają się w głowach bohaterów [ZAPOWIEDŹ]

Redaktor | 9 sty 2018 Promocja zbioru „Prawda i inne dramaty” oraz spotkanie autorskie z Jarosławem Jakubowskim odbędą się jutro (10 stycznia) w Galerii Autorskiej Jana Kai i Jacka Solińskiego (ul. Chocimska 5). W programie także głośne czytanie fragmentów sztuk.

Przeboje 55-lecia. Nowa płyta Capelli Bydgostiensis

Magdalena Gill | 7 sty 2018 Orkiestra Capella Bydgostiensis w minionym roku świętowała 55-lecie. Ukoronowaniem jubileuszu jest krążek z przebojami muzyki klasycznej – znanymi utworami Jana Sebastiana Bacha i Wolfganga Amadeusza Mozarta.

Finisaż wystawy krakowskich szopek

Redaktor | 5 sty 2018 Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury zaprasza w 10 stycznia (godz. 18.00) do Salonu Hoffmana na finisaż pierwszej wystawy w ramach cyklu „Piękna nasza Polska cała”, prezentującego tradycję i zwyczaje różnych obszarów etnograficznych.

Co mówią gwiazdy o koncercie "Betlejem w Bydgoszczy"?

Redaktor | 2 sty 2018 Natalia Kukulska, Mieczysław Szcześniak, Kasia Moś, Beata Bednarz i wielu innych artystów wystąpi 7 stycznia w Łuczniczce podczas koncertu „Betlejem w Bydgoszczy”. Dochód z koncertu przeznaczony zostanie na wsparcie akcji „Głodnych nakarmić”.

Szlakiem bydgoskich militariów [RECENZJA KSIĄŻKI]

Redaktor | 1 sty 2018 Jeśli ktoś jest ciekaw, gdzie były koszary, siedziba przedwojennego wywiadu, a później gestapo, kasyna oficerskie, pralnia wojskowa czy szkoła wojenna, to ta książka z pewnością jest dla niego. Krzysztof Drozdowski zaprasza na specyficzną wycieczkę po naszym mieście.

Kiedyś żegluga, dziś turystyka [RECENZJA KSIĄŻKI]

Redaktor | 31 gru 2017 Wszyscy miłośnicy Kanału Bydgoskiego powinni wiedzieć, że w Niemczech jest jego bliźniaczy odpowiednik. Autorzy wydanej niedawno książki zapraszają nas na wycieczkę po tych przepięknych miejscach.

Idee Szwalbego prowadzą mnie przez życie [WYWIAD]

Redaktor | 30 gru 2017 – Nie mieliśmy z dyrektorem dużo czasu na gadanie. On był zadowolony, że instrumenty ożywają, a ja – że istnieje Szwalbe. Był dla mnie wielką inspiracją – opowiadał instrumentolog Petr Šefl z Pragi, który w latach 80. restaurował kolekcję dawnych instrumentów w bydgoskiej filharmonii.