KPCK zaprasza na spotkanie z Jolantą Baziak

Magdalena Gill | 18 paź 2017 Jolanta Baziak w Kujawsko-Pomorskim Centrum Kultury będzie promować swoją najnowszą książkę „Baziaki. Pokolenia”. Spotkanie z autorką odbędzie się w czwartek, 19 października.

Bydgoszcz potrzebuje nowej, musicalowej sceny [ROZMOWA]

Magdalena Liczkowska | 18 paź 2017 – Publiczność w Bydgoszczy jest niesamowita, ale rynek nie jest łatwy. Każda nowa aktywność kulturalna wymaga intensywnej reklamy i promowania wydarzenia z dużym wyprzedzeniem – opowiada Judyta Wenda, inicjatorka nowej – musicalowej – sceny w Bydgoszczy.

Kolory jesieni. Sensoryczne spotkanie z książką i najmłodszymi

Redaktor | 17 paź 2017 „Czytamy i działamy. Interdyscyplinarne warsztaty z książką artystyczną i obrazkową” to propozycja zabawy dla najmłodszych i sposób na rozkochanie ich w świecie książek. Spotkanie, które odbędzie się 21 października w Kawiarni Kogel Mogel, upłynie pod hasłem „Kolory jesieni”.

Obrazy Jana Kośmiei w Bydgoskim Centrum Sztuki

Redaktor | 14 paź 2017 „Zbieżność przeciwieństw” – tak zatytułowana jest wystawa obrazów Jana Kośmiei, którą od piątku (20 października) będzie można oglądać w Bydgoskim Centrum Sztuki.

Rozpoczyna się Festiwal Prapremier – Premiery Nie/Chciane [PROGRAM]

Andrzej Pawełczak | 13 paź 2017 13 października rozpocznie się Festiwal Prapremier, który w tym roku odbędzie się pod zmienioną nazwą Premiery Nie/Chciane. W bydgoskim Teatrze Polskim będzie okazja zobaczyć spektakle bardzo różnorodne zarówno pod względem stylu, tematów, jak i formy.

„To” i „Square”. Kino, które burzy nasz spokój

Redaktor | 9 paź 2017 W kinach można jeszcze oglądać adaptację horroru Stephena Kinga „To”. Na, wydawałoby się, przeciwnym biegunie leży skandynawski dramat „Square”. Oba filmy łączy jednak element komedii – i coś więcej.

„Kingsman: Złoty krąg”. Agenci szyci na miarę

Redaktor | 8 paź 2017 Nienaganny styl, dobre maniery, elegancja, a przede wszystkim niebywała skuteczność w walce. Agenci brytyjskich służb specjalnych powracają w filmie „Kingsman: Złoty krąg”, by zmierzyć się z nowym wrogiem.

Rozpoczyna się festiwal miłośników fotografii analogowej

Redaktor | 5 paź 2017 W piątek, 6 października, rozpoczyna się w Bydgoszczy III Międzynarodowy Festiwal Miłośników Fotografii Analogowej Vintage Photo Festiwal. W jego ramach w Bydgoskim Centrum Sztuki otwarta zostanie wystawa autochromów Tadeusza Rzący, jednego z najciekawszych polskich fotografów początku XX wieku.