Śpiewacy Opery Nova zebrali laury

Redaktor | 6 sie 20:29 Sławomir Kowalewski i Łukasz Jakubczak zostali laureatami V Ogólnopolskiego Konkursu im. Krystyny Jamroz, który odbył się w Busko-Zdroju. 

Legenda bydgoskiego bluesa na barce Lemara

Jacek Kargól | 5 sie 06:30 Jacek Herzberg ze swoją formacją Doktor Blues wystąpił we wtorek (30 lipca) na kolejnej imprezie z cyklu „Koncerty Nieoczywiste”. Zespół zagrał w nieco zmienionym składzie, bo bez Waldka Knade. Nie miało to wpływu na jakość płynących z barki dźwięków, ponieważ Jacek Herzberg zaprasza do swoich projektów zawsze znakomitych muzyków.

Indivi-Duo gra i śpiewa w kolejnym wydaniu „Koncertów Nieoczywistych”

Jacek Kargól | 28 lip 08:28 Aleja prowadząca z Placu Wolności do Parku Kazimierza Wielkiego stała się w czwartek (25 lipca) salą koncertową dla interesującego projektu muzycznego z pogranicza bluesa, folku i ballady. Na zaproszenie Fundacji „Mandragora” przyjechał do Bydgoszczy zespół Indivi-Duo.

Pierwsze nagrody zdobywał w naszym mieście. Tomasz Ritter zagra w Ostromecku

Redaktor | 23 lip 10:34 Zwyciężył w I Międzynarodowym Konkursie Chopinowskiego na Instrumentach Historycznych, jako młodziutki artysta sięgnął po najwyższy laur w Międzynarodowym Konkursie Młodych Pianistów Artur Rubinstein in Memoriam. W najbliższą sobotę (27 lipca) Tomasz Ritter zagra w Pałacu Nowym w Ostromecku.

Kolejka w stolicy była jak Titanic [KSIĄŻKI]

Redaktor | 20 lip 19:39 O tym, że w Warszawie od połowy lat dziewięćdziesiątych XX wieku jest metro, wiedzą chyba wszyscy, tak samo jak o tym, że jego budowa trwała kilkanaście lat. Nie wszyscy jednak wiedzą, że dzieje stołecznej kolejki podziemnej są o kilkadziesiąt lat starsze - pisze Krzysztof Osiński.