Ziemia Bydgoska zachwyciła Indie. Euforia na koncertach

Marta Kocoń | 3 mar 16:27 To było jedno wielkie niekończące się selfie – śmieje się Elżbieta Kornaszewska-Rogacka, kierownik Zespołu Pieśni i Tańca Ziemia Bydgoska. Grupa właśnie wróciła z podróży do Indii, gdzie koncertowała w salach, na stadionie i... sikhijskim weselu.

Tę operę zobaczysz tylko w Bydgoszczy [KONKURS]

Redaktor | 28 lut 14:28 „Don Carlos” Giuseppe Verdiego to prawdziwy „operowy kolos”, trudny dla orkiestry i zabójczy dla śpiewaków – tłumaczy Ewa Chałat, szefowa promocji Opery Nova. Dzieło przyciąga melomanów z całego kraju – bydgoska scena wystawia je jako jedyna w Polsce.

Rok Krzysztofa Komedy w Filharmonii Pomorskiej

Redaktor | 26 lut 10:57 Koncertem w środę 27 lutego (godz. 19.00) bydgoska filharmonia uczci Krzysztofa Komedę – wybitnego kompozytora, twórcę muzyki do wielu filmów i prekursora jazzu nowoczesnego w Polsce.

Duża kasa na festiwale. Najwięcej dostanie Opera Nova

Redaktor | 25 lut 15:32 Na najbliższej sesji Rady Miasta Bydgoszczy radni zdecydują o wsparciu ważnych wydarzeń kulturalnych organizowanych przez samorządowe instytucje kultury – informuje ratusz. Dzięki dotacjom jeszcze lepszą oprawę mają szansę zyskać między innymi Bydgoski Festiwal Operowy i Bydgoski Festiwal Muzyczny.

Słowiańskie obrzędy i romsko-żydowska muzyka na festiwalu Ethniesy w Bydgoszczy [WIDEO]

Redaktor | 23 lut 15:53 Ujawniamy dwa, kolejne zespoły, które wystąpią na 7. Festiwalu Muzyki Ludowej i Tradycyjnej Ethniesy. Grupa Kust odkryje przed nami zapomniane dźwięki polsko-białoruskiego Polesia. Kapela Timingeriu zmiksuje ze sobą muzykę Romów, Żydów i ludów bałkańskich. Ethniesy, które są częścią projektu „Wiosna Festiwali”Miejskiego Centrum Kultury w Bydgoszczy, rozpoczynają się 14...

Wielkie nazwiska i musical w Filharmonii Pomorskiej

Redaktor | 22 lut 12:15 Muzyką popularną w znakomitym wykonaniu bydgoska filharmonia pożegna się z karnawałem. 1 marca zaprasza na koncert „Tribute to musical” pod batutą Krzysztofa Herdzina. Na estradzie pojawią się Kayah, Damian Aleksander, Joanna Kołaczkowska i Edyta Krzemień

Studenci też wypiją „Napój miłosny” w Operze Nova

Redaktor | 21 lut 12:13 W ostatni weekend lutego (22, 23, 24) bydgoska opera zaprasza na romans z happy endem: „Napój miłosny” Gaetana Donizettiego. Niedzielny spektakl będzie wyjątkowy: w role wcielą się studenci Akademii Muzycznej.

Tak tworzą studenci wzornictwa na UTP

Redaktor | 19 lut 15:24 Już po raz dziewiąty najnowsze prace studentów bydgoskiej uczelni, które są jednocześnie ich pracami dyplomowymi, będzie można obejrzeć w Galerii Miejskiej bwa (ul. Gdańska 20).

Ziemia Bydgoska podbija Indie [WIDEO, ZDJĘCIA]

Redaktor | 18 lut 20:31 Publiczność Międzynarodowego Festiwalu Folklorystycznego w Amritsar w Indiach podziwiała śpiewy i tańce kujawskie. Zespół Pieśni i Tańca Ziemia Bydgoska podbija serca mieszkańców prowincji Pendżab również innymi występami m.in. na weselu.

Dobrze nam w naszym bastionie [FELIETON JAKUBOWSKIEGO]

Redaktor | 17 lut 20:02 Byłem na premierze spektaklu „Trump i pole kukurydzy” autorstwa Artura Pałygi i w reżyserii Pawła Łysaka. Na tym powinienem zakończyć, bo przyjąłem zasadę, że nie recenzuję produktów kolegów po fachu.

Dwa akordeony i klarnet w „Wiatraku”

Redaktor | 15 lut 08:43 Fundacja „Wiatrak” zaprasza na kolejny koncert przygotowany przez artystów bydgoskiej Akademii Muzycznej. Początek w niedzielę (17 lutego) o godz. 16.00 w sali widowiskowej Domu Jubileuszowego Jana Pawła II (ul. Bołtucia).