Brodka, Szpak, Herbut i inni w repertuarze Andrzeja Zauchy na festiwalu „Serca bicie”

Redaktor | 29 kwi 14:25 Zbliża się wielkie muzyczne wydarzenie. 3 czerwca (poniedziełek) odbędzie się galowy koncert „Zaucha u Cygana” w ramach 11. edycji Festiwalu Pamięci Andrzeja Zauchy ,,Serca bicie". W tym roku artyści w Operze Nova w Bydgoszczy zaśpiewają zarówno piosenki z repertuaru Zauchy, jak i te do tekstów napisanych przez Jacka Cygana, który osobiście poprowadzi galę.

Chciałam zajrzeć do duszy Szwalbego - autorka spotkała się z czytelnikami [ZDJĘCIA]

Marta Kocoń | 28 kwi 07:53 Książka „Życie na przełomie” została wznowiona po 20 latach, i rozszerzona o 20 wywiadów z osobami, które kontynuują dzieła zapoczątkowane przez Andrzeja Szwalbego – twórcę m.in. Filharmonii Pomorskiej. O tym, w czym tkwił sekret jego dokonań autorka, Krystyna Starczak-Kozłowska, opowiedziała czytelnikom w Brzozie.

Kalifat zbudowany na strachu

Redaktor | 27 kwi 19:55 Jeszcze do niedawna nazwa Państwa Islamskiego nie schodziła z czołówek mediów, głównie ze względu na okrutne metody, jakimi posługiwali się jego przedstawiciele. Genezę państwa i historię toczonej z nim walki znakomicie przybliża Marta Stempień w wydanej niedawno książce.

Wieczór z kryminałem: spotkanie z Robertem Małeckim i Pawłem Gilewskim

Redaktor | 26 kwi 12:34 Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy zaprasza na trzecie spotkanie z cyklu „Autor i aktor”. Będzie to przedpremierowe spotkanie z Robertem Małeckim, autorem książki „Wada”. Literacko-teatralny wieczór z kryminałem odbędzie się dzisiaj, tj. w piątek (26 kwietnia).