Kultura 27 cze 16:13 | Redaktor
Fantastyczna Bydgoszcz. W ten weekend Dni Popkultury

materiały organizatora

Pokaz cosplay, gry planszowe i prelekcje – fani popkultury w najbliższy weekend opanują Wojewódzką i Miejską Bibliotekę Publiczną (Stary Rynek 24) . Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

Bydgoskie Dni Popkultury odbędą się na terenie WiMBP w sobotę (30 czerwca) oraz w niedzielę (1 lipca). Pierwszego dnia w jednej z sal będą odbywać się prelekcje prowadzone przez członków klubów, stowarzyszeń i innych bydgoskich organizacji związanych z popkulturą (program prelekcji poniżej).

Przez całą imprezę będzie można nieodpłatnie pograć w dostępne w wypożyczalni gry planszowe. Organizatorzy zachęcać będą też do gier LARP i RPG. Pierwsze to gry podobne do improwizowanego teatru, odbywające się według przygotowanego wcześniej scenariusza. RPG to także fabularyzowane gry towarzyskie, ale uczestnicy posługują się w nich wyłącznie słowami, a nie grą sceniczną. - Ta rozrywka, oprócz zapewniania doskonałej zabawy, rozwija także kreatywność i wyobraźnię, dlatego zależy nam, by propagować ją wśród jak największej liczby osób – tłumaczą organizatorzy.

W programie także pokazy cosplay i konkurs dla cosplayerów, czyli osób przebierających się we własnoręcznie wykonane stroje związane z fantastyką i popkulturą.

Uczestnicy Dni Popkultury będą mogli także sprobować swoich sił w „próbce” escape roomu oraz pośpiewać w sali karaoke. 1 lipca nastąpi też rozstrzygnięcie konkursu na najlepsze opowiadanie o „Fantastycznej Bydgoszczy”.

Organizatorami dwudniowej imprezy są Bydgoskie Stowarzyszenie Popkultury „Artemis” i Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Bydgoszczy.

W sobotę wydarzenia trwają od 10.00 do 19.00, w niedzielę – od 11.00 do 19.00.

Program sobotnich (30 czerwca) prelekcji:

10:30 Dzieje bydgoskich lisków - działalność klubu Kitsune
11:30 Escape Room - portal do innego świata
12:30 Cosplay – Magia Przebierania
13:00 Magma - Stowarzyszenie pasjonatów 
13:30 Gry bitewne wczoraj i dziś. Historia, przegląd i czemu ciągle kręcą nas żołnierzyki? 
14:00 Sesje mroczne, sesje kolorowe. Czy można w ramach jednego systemu tworzyć sesje dla różnych grup wiekowych 
14:30 Przerwa techniczna 
15:00 Konkurs Cosplay 
16:00 Pokaz Kendo 
16:30 Być czy nie być fanem Star Wars, czyli jak wygląda fandom poza internetem? 
17:30 Maskon - historia fantastycznej Bydgoszczy

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor