Kultura 8 cze 13:25 | Redaktor

Wykonawcy muzyki Jacka Kaczmarskiego w ten weekend (9-10 czerwca) będą rywalizować w Bydgoszczy. W programie festiwalu, poza przesłuchaniami i występem laureatów, koncerty zespołów Pan Górski i Spółka oraz Czerwony Tulipan. 

To już XIII edycja Festiwalu Piosenek Jacka Kaczmarskiego „Źródło wciąż bije”. W sobotę (9 czerwca) organizatorzy zapraszają na godz.16.00 na przesłuchania konkursowe do Otwartej Przestrzeni Światłownia (ul. Świętej Trójcy 15) - wstęp wolny. Uczestnicy rywalizują w kategoriach: solista, zespół i pojedynek z Mistrzem.

O godzinie 19.00 zagra laureat zeszłorocznej edycji festiwalu – Pan Górski i Spółka. Jak zapewniają organizatorzy, zespół zabierze gości w świat poezji w towarzystwie czystych akustycznych dźwięków

O godzinie 20.00 jury ogłosi, kto wystąpi na Koncercie Laureatów. Koncert odbędzie się w niedzielę (10 czerwca) w Operze Nova (Sala Manru) o godz.16.00. Zaproszenia można odebrać w Światłowni w piątek i sobotę w godz. od 14.00 do 21.00.

Następnie o godz. 17.00 koncert zagra zespół Czerwony Tulipan, promując swoją najnowszą płytę „Błędne koło”. Zespół tworzy i śpiewa piosenki poetyckie i kabaretowe. Współpracował z „Kabaretową Sceną Trójki”, koncertuje w całej Polsce i na świecie, m.in. we Francji, Niemczech, Anglii, Belgii, Rosji, Szwecji, Austrii, Węgier, Litwy, Ukrainy, USA i Kanady.

 Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor