Kultura 16 maj 14:07 | Redaktor
Legenda perkusji Terry Bozzio zagra na Drums Fusion 2018

Terry Bozzio / fot. André Ozga

Terry Bozzio zagra na największej perkusji świata. Będzie to jedno z trzech, największych wydarzeń festiwalu Drums Fusion, obok koncertów grupy Apocalyptica i zespołu Jana Garbarka.

Terry Bozzio wystąpi w w piątek (1 czerwca) o 21.30 na Wyspie Młyńskiej. Koncert w Bydgoszczy będzie częścią jego europejskiej trasy „An Evening With Terry Bozzio”. W czasie Drums Fusion usłyszymy zarówno utwory z dawnych lat działalności muzyka, jak i improwizacje. Artysta zagra również muzykę z najnowszego albumu „Terry Bozzio Composer Series”. Wstęp na koncert jest bezpłatny.

Monstrum w Bydgoszczy

Zestaw perkusyjny Terry’ego to „monstrualna rzeźba perkusyjna” złożona z kilkudziesięciu różnorodnych instrumentów. Bozzio jest w stanie sam sobie akompaniować na bębnach basowych, równocześnie grając melodyjne solo. Krytycy muzyczni tak piszą o występach artysty: „Jeśli jeszcze nie widzieliście występu Terry’ego, nie macie pojęcia, na co się decydujecie! Bozzio jest muzykiem tajemniczym, który grając, hipnotyzuje publiczność i wciąga ją w swój świat, a tak się składa, że jego instrumentem jest właśnie perkusja”.

Apocalyptica i Garbarek

Podczas Drums Fusion wystąpią także dwie inne gwiazdy. W środę (30 maja) o godzinie 19.00 w Operze Nova odbędzie się koncert Jana Garbarek. Saksofonista z Norwegii wstąpi ze swoją Jan Garbarek Group, ze słynnym perkusistą Trilokiem Gurtu w składzie. Natomiast w sobotę (2 czerwca) o godzinie 21.30 na Wyspie Młyńskiej zagra fińska grupa Apocalyptica z koncertem „Plays Metallica by Four Cellos”. Na perkusji wystąpi Mikko Siren.

Apocalyptica / źródło: drumsfusion.pl

Bilety na oba koncerty dostępne są na stronach: biletyna.pl, bileterka.com, ebilet.pl, kupbilecik.pl oraz w kasie MCK przy Marcinkowskiego 12.

Drums Fusion to bydgoski festiwal poświęcony perkusistom, którzy zazwyczaj pozostają na tyłach sceny. Wydarzenie eksponuje ich muzyczne osiągnięcia, bogaty dorobek i różnorodność stylistyczną. Festiwal został powołany w 2007 roku przez Miejski Ośrodek Kultury w Bydgoszczy. W tym roku Drums Fusion odbywać się będzie w dniach od 28 maja (poniedziałek) do 2 czerwca (sobota). Organizatorem festiwalu jest Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy oraz Urząd Miasta Bydgoszczy.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor