Kultura 29 mar 11:39 | Redaktor

Młodzieżowy Dom Kultury nr 5 po raz trzeci zaprosił dzieci i młodzież do udziłu w międzyarodowych warsztatach plastycznych. Wernisaż prac, które powstawały w Polsce, Serbii i Kosowie już w sobotę (30 marca).

To już trzecia edycja projektu, podczas którego zostaną zaprezentowane miejsca i przedmioty łączące m.in. Bydgoszcz i Kragujevac. Ostatni warsztaty z cyklu „Pomosty – co nas łączy” odbyły się w MDK nr 5 w poniedziałek (25 marca). W części bydgoskiej zaproszonych do udziału w projekcie było dwanaście grup spośród dzieci, młodzieży oraz osób niepełnosprawnych z SP nr 66, SP nr 9, Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 3, Warsztatów Terapii Zajęciowej „Wiatrak”, Fundacji „Wiatrak” i MDK nr 5, a także studentów UKW.

- Artystyczne warsztaty dla dzieci i młodzieży to integracja, współpraca i przyjaźń, którą chcemy wyrazić, tworząc pomosty – tłumaczą organizatorzy. Poza Bydgoszczą, prace powstawały równolegle także w Toruniu, Kragujevcu (Serbia) i Zvećanie (Kosowo).

Efekty wysiłku twórców oceniło profesjonalne jury, w którym znaleźli się artyści: Joanna Jóźwicka, Hanna Wierzbicka i Piotr Zaporowicz. Finał – wernisaż prac zaplanowano na sobotę (30 marca). Początek o godzinie 11.00 w Arthol Galerii MDK nr 5 (ul. F. Krysiewiczowej 8) w Bydgoszczy.

materiały MDK nr 5

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor