Kultura 13 maj 11:33 | Redaktor
Multimedialne spotkanie z ruchem, dźwiękiem i obrazem dla seniorów

fot. ilustracyjna, pexels.com

Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury zaprasza do udziału w multimedialnych warsztatach „Light graffiti” dla seniorów. Godzinne zajęcia odbędą się we wtorek (14 maja) w Salonie Hoffman K-PCK w Bydgoszczy (pl. Kościeleckich 6).

Zajęcia dla seniorów mają na celu zmotywowanie do aktywności ruchowej. Projekt pokazuje możliwości płynące z zastosowania nowych technik tworzenia na żywo różnorodnych obrazów i dźwięków, co jest jednocześnie okazją do wspaniałej zabawy.

Warsztaty będą prowadzone w grupach do 10 osób. Uczestnicy będą mogli wziąć udział w dwóch formach spotkania. Pierwszą jest instalacja, w której interakcja pomiędzy uczestnikiem a projekcją wideo następuje dzięki użyciu techniki „light graffiti”. Jest to autorska technika wideo, w której ślady światła są cyfrowo chwytane i zachowane w projekcji wideo, obrazy powstają więc pod wpływem ruchu. Program komputerowy śledzi ich ruchy przy pomocy kamery i prezentuje trajektorię poruszającego się ciała w projekcji wideo. Prowadzi to do tworzenia wirtualnych obrazów na żywo

Drugą formą jest instalacja interaktywna integrująca ruch uczestnika z dźwiękiem, w której ruch ten jest filmowany i przekazywany do komputera. Komputer zamienia współrzędne przemieszczającego się ciała w dźwięk. W ten sposób uczestnik używając jedynie ruchu swojego ciała może intuicyjnie i bez teoretycznego przygotowania kształtować swój dźwiękowy performance.

Warsztaty rozpoczną się o godz. 17.30. Poprowadzą je Michał Osowski i Patrycja Lewandowska.

Wstęp na warsztaty 10 zł. Bilety do nabycia w siedzibie KPCK oraz na www.biletyna.pl.

Źródło: KPCK w Bydgoszczy

 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor