Kultura 18 maj 20:31 | Redaktor
Muzycznie w Pałacu Starym - recital fortepianowy

fot. MCK w Bydgoszczy

W ramach cyklu „Maj z Martym” Miejskie Centrum Kultury zaprasza w niedzielę (19 maja) na recital fortepianowy Aleksandry Bobrowskiej. Muzyka zabrzmi w Pałacu Starym w Ostromecku o godz. 16.00. Wstęp bezpłatny.

Aleksandra Bobrowska to gdańszczanka, absolwentka Royal Northern College of Music w Manchesterze oraz Haute École de Musique w Genewie. Doskonaliła swoje umiejętności pod okiem takich muzyków, jak, m.in.: Gottlieb Wallisch, Graham Scott, Paweł Skrzypek, Dmitri Alexeev, Boris Berman, Nicolai Demidenko, Nelson Goerner, Garry Graffman, Thomas Hecht, Elżbieta Stefańska, Krzysztof Jabłoński, Kevin Kenner, David Moroz, John Perry, Czesław Stańczyk, Emilio del Rosario, Lee Kum-Sing.

Występowała m.in. w Zamku Królewskim w Warszawie, Filharmonii Narodowej, a także w wielu krajach Europy (Austria, Francja, Niemcy, Norwegia, Wielka Brytania, Włochy), w USA, Chinach, Japonii i Rosji. Jest stypendystką Prezesa Rady Ministrów, marszałka województwa pomorskiego, prezydentaGdańska.

Otrzymała wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie im. Cochrana (2016, 2015), była także finalistką I Międzynarodowego Konkursu im. Beethovena w Lusławicach (2015, w duecie z wiolonczelą) oraz laureatką RNCM Chopin Prize (2012). Pianistka koncertuje jako solistka i kameralistka, a od kilku lat zajmuje się też działalnością pedagogiczną.

W Ostromecku zagra na odrestaurowanym instrumencie Johanna Friedricha Martego z Kolekcji Zabytkowych Fortepianów im. Andrzeja Szwalbego. 

Więcj czytaj: Fortepian Martego z bydgoskiej kolekcji odzyskał dawny głos

Źródło: MCK w Bydgoszczy

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor