Kultura 29 maj 08:57 | Redaktor
Spotkanie z Łukaszem Orbitowskim w Teatrze Polskim

Łukasz Orbitowski, materiały TPB, Facebook

Teatr Polski w Bydgoszczy zaprasza na spotkanie z Łukaszem Orbitowskim - autorem książki „Inna dusza", na podstawie której powstał spektakl o tym samym tytule w reżyserii Michała Siegoczyńskiego. Spotkanie w najbliższą środę (29 maja) poprowadzi dziennikarz Michał Nogaś.

Łukasz Orbitowski jest autorem siedmiu powieści, m.in. „Inna dusza”, „Exodus”, „Tracę ciepło”. W roku 2016 otrzymał Paszport Polityki. Dwukrotnie nominowany do nagrody Nike, raz do nagrody Miasta Gdynia. Na antenie TVP Kultura prowadzi program „Dezerterzy”.

Pisząc „Inną duszę”, na podstawie której powstał bydgoski spektakl, inspirował się prawdziwymi, dramatycznymi wydarzeniami mającymi miejsce w naszym mieście. 

Spotkanie z autorem poprowadzi Michał Nogaś, dziennikarz przez kilkanaście lat związany z Programem III Polskiego Radia. Współtworzył Radiowy Dom Kultury; współpracuje z „Tygodnikiem Powszechnym” i „Gazetą Wyborczą”.

Wstęp jest bezpłatny. Na spotkanie obowiązują bezpłatne wejściówki, które można odebrać w kasie biletowej teatru lub w Dziale Promocji i Sprzedaży. Spotkanie z autorem odbędzie się w najbliższą środę (29 maja) o godzinie 17.00.

O spektaklu „Inna dusza” pisaliśmy tutaj.

Źródło: Teatr Polski

 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor