Kultura 19 lut 15:24 | Redaktor
Tak tworzą studenci wzornictwa na UTP

bydgoszcz.pl

Już po raz dziewiąty najnowsze prace studentów bydgoskiej uczelni, które są jednocześnie ich pracami dyplomowymi, będzie można obejrzeć w Galerii Miejskiej bwa (ul. Gdańska 20).

Nie od dziś miasto czerpie z „dizajnerskiego” potencjału swoich studentów – dziełem adeptów wzornictwa Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy są m.in. ławeczki przy Operze Nova, nad Młynówką, spod ich ręki wyszły też projekty stacji bookcrossingowych w Śródmieściu. W grudniu ubiegłego roku studentka tego kierunku wygrała konkurs organizowany przez miasto na małą architekturę i zieleń, które pojawią się na płycie Starego Rynku po zakończeniu remontu.

Na ekspozycji w Galerii bwa zaprezentowane zostaną projekty z wielu sfer dizajnu – od mebli, artykułów wyposażenia wnętrz, po tekstylia i elementy, które znajdziemy w przestrzeni publicznej. Każdy z projektów to gotowa oferta dla producentów.

Wystawa projektów dyplomowych odbywa się w ramach trzeciej edycji Young4Design, czyli konferencji i wystaw, które są pokazem kreatywności studentów oraz absolwentów wzornictwa UTP.

Wernisaż wystawy odbędzie się 1 marca o godz. 18.00 w Galerii Miejskiej bwa. Przed otwarciem ekspozycji galeria zaprasza na obrony prezentowanych prac (2627 lutego, godz. 10.00). Będzie to z pewnością ciekawa forma poznania wszystkich krętych ścieżek, którymi podążali młodzi dizajnerzy, pracując nad swoimi pomysłami – czytamy w zapowiedzi. Wystawa potrwa do 17 marca.

źródło: bydgoszcz.pl, Galeria Miejska bwa, oprac. mk

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor