Kultura 9 maj 11:20 | Redaktor
Wakacje w Bydgoszczy: kabarety i recitale pod chmurką

Ireneusz Krosny nie tylko pokaże nowe pantomimiczne scenki, ale także zdradzi tajniki pracy mima / fot. Marcin Gierasimowicz, Wikipedia

Grażyna Szapołowska, Kabaret Nowaki i Ireneusz Krosny to niektóre gwiazdy, które tego lata zobaczymy na scenie amfiteatru na Brdzie. Będzie i coś dla fanów kabaretu, i małych form teatralnych.

Wybrane czwartki lipca i sierpnia w amfiteatrze przy Operze Nova to czas na „Wieczory kabaretowe”. Podczas pierwszego występu, 5 lipca, zaprezentuje się Kabaret Zachodni. Dwa tygodnie później, 19 lipca, wystąpi Ireneusz Krosny. Oprócz nowych scenek pantomimicznych, publiczości wyjawi także tajniki pracy mima – jak to się dzieje, że ktoś chodzi w miejscu oraz dlaczego widzimy przedmioty, których tak naprawdę nie ma.

 2 sierpnia na scenie pojawi się Kabaret Młodych Panów, a 30 – Kabaret Nowaki, obchodzący w tym roku 10-lecie działalności.

Z kolei w lipcowe i sierpniowe poniedziałki przy Operze Nova będzie można zobaczyć monodramy i recitale. Pierwszy – 9 lipca – wystąpi Emilian Kamiński w autorskim monodramie pt. „W obronie jaskiniowca”. Kamiński wcielając się we współczesnego jaskiniowca, będzie demaskował zawiłości relacji damsko-męskich i rozprawiał się ze stereotypami.

Z kolei 23 lipca zobaczymy „monodram w duecie” Krzysztofa Materny i Olgi Bołądź. Materna, w zabawnym  monologu satyryka, będzie demaskował prawa rządzące polskim show biznesem.

Hitem tegorocznych „Małych form teatralnych” będzie występ recitalowy Grażyny Szapołowskiej. Aktorka zaprezentuje utwory z albumu „Kochaj mnie” – na płycie znalazło się 13 lirycznych piosenek do tekstów m. in. Jana Nowickiego, Bogdana Loebla, Katarzyny Jungowskiej, a także samej aktorki.

Tegoroczny cykl „Małych form teatralnych” zakończy występ Katarzyny Kołeczek „Co modna pani wiedzieć powinna”. Artystka wcieli się w rolę współczesnej kobiety, która stara się realizować stereotypowo przypisywane jej przy tradycję i popkulturę obowiązki.

Wieczór z kabaretem” 2018

Miejsce: amfiteatr przy Operze Nova, godz. 19.00

5.07.2018 – Kabaret Zachodni

19.07.2018 –  Ireneusz Krosny 

2.08.2018 –  Kabaret Młodych Panów

30.08.2018 – Kabaret Nowaki 

 

Małe formy teatralne

Miejsce: amfiteatr przy Operze Nova, godz. 19.00

9 lipca 2018 – „W obronie jaskiniowca” w wykonaniu Emiliana Kamińskiego

23 lipca 2018 – „Dobry wieczór Państwu” – „monodram w duecie” Krzysztof Materna i Olga Bołądź

6 sierpnia – liryczny recital „Kochaj mnie” w wykonaniu aktorskim Grażyny Szapołowskiej

20 sierpnia – „Co modna pani wiedzieć powinna” w wykonaniu Katarzyny Kołeczek 

 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor