Kultura 28 maj 15:08 | Redaktor
Wieczór z książką „Sprzedawca kawy” Grzmota-Bilskiego [ZAPROSZENIE]

fot. Jacek Soliński

W czwartek (30 maja) w salonie Hoffman KPCK odbędzie się spotkanie promocyjne książki poetyckiej Grzegorza J. Grzmot- Bilskiego pt. „Sprzedawca kawy”. Wieczór poprowadzi filozof, prof. Marek K. Siwiec.

Grzegorz Jerzy Grzmot-Bilski ur. się w Bydgoszczy w 1964 roku, jest filozofem i poetą.

Doktorat z filozofii obronił w Instytucie Filozofii i Socjologii Polskiej Akademii Nauk w Warszawie (1994). Przez wiele lat pracował jako adiunkt w Instytucie Filozofii Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Autor książek poświęconych filozofii: „Idea racjonalności w filozofii A.N. Whiteheada” (1996), „W poszukiwaniu syntezy. Między wiarą a rozumem” (2004), „Bierdiajew i problem wolności” (2010). Opublikował także książki poetyckie: „Z powrotem do życia” (2003), „Nim spłonę w świetle” (2011), „Przebóstwienie” (2015), jego wiersze były publikowane m.in. w „Akancie”, „Okolicy poetów”, „BIK-u” i „Filo-Sofiji”. Grzegorz J. Grzmot-Bilski działał również aktywnie na rzecz powołania w Bydgoszczy Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego. Współtwórca czasopisma filozoficznego „Filo-Sofija”, członek Polskiego Towarzystwa Filozoficznego oraz przewodniczący Komisji Filozofii Bydgoskiego Towarzystwa Naukowego.

Spotkanie odbędzie się w czwartek (30 maja) o godz. 17.00 w Kujawsko-Pomorskim Centrum Kultury (pl. Kościeleckich 6). Wstęp wolny.

Publikację zrealizowano dzięki wsparciu finansowemu Miasta Bydgoszczy. 

 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor