Opera Nova 24 maj 2018 | Redaktor
Kończy się włoski maj w Operze Nova. W ten weekend „Napój miłosny”

fot. Marek Chełminiak

Na zakończenie włoskiego maja Opera Nova zaprasza na operę komiczną „Napój miłosny”. Można ją oglądać przez cały nadchodzący weekend (25-27 maja). To zarazem ostatnie przedstawienie operowe w tym sezonie.

„Napój miłosny” to opera komiczna włoskiego kompozytora Gaetana Donizettiego wyreżyserowana przez Krzysztofa Nazara.

Wrażliwy i nieśmiały Nemorino zakochany jest w pięknej Adinie, która nie podziela jego uczuć. O względy bogatej i pewnej siebie panny ubiega się także pogromca kobiecych serc, sierżant Belcore. Katalizatorem akcji scenicznej jest tytułowy napój miłosny, sprzedawany przez doktora Dulcamarę. Trunek przemienia nieudacznika w wybrańca losu i pokazuje próżnej dziewczynie wartość prawdziwego uczucia.

W partii Adiny usłyszymy kolejno Julię Iwaszkiewicz i Victorię Vatutinę. Jako Nemorino wystapią Łukasz Załęski i Szymon Rona. Rolę sierżanta Belcore odegrają Adam Kutny i Adam Zaremba. W postać Dulcamary wcielą się Artur Janda i Janusz Żak.

Orkiestra wystąpi pod batutą Piotra Wajraka. Chór przygotował Henryk Wierzchoń.

„Napój miłosny” można zobaczyć w najbliższy piątek, sobotę i niedzielę (25, 26 i 27 maja). Będzie to zarazem ostatnie przedstawienie operowe w tym sezonie artystycznym Opery Nova. W czerwcu widzowie mogą wybrać się na dwa balety - „Królewnę Śnieżkę i siedmiu krasnoludków” i popremierowo „Romeo i Julia” Prokofiewa - oraz na operetkę Straussa „Zemsta nietoperza”.  Na melomanów czeka też koncert plenerowy „Rendez-vous z operą” w amfiteatrze przy Operze.

Opera Nova przypomina też, że w ramach akcji „Majówka z kulturą i sztuką 2018”, osoby niepełnosprawne mogą skorzystać z bezpłatnych biletów na spektakl „Napój miłosny” w dniu 27 maja (niedziela). Dodatkowe informacje: tel. 52 325 15 24 lub bezpośrednio w Dziale Obsługi Widzów Opery Nova.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor