Opera Nova 2 maj 2017 | Wojciech Bielawa
Opera Nova z czwartym kręgiem [WIZUALIZACJE]

Wizualizacja czwartego kręgu Opery Nova / materiały Pracowni Warsztat Architektury.

Bydgoska opera wzbogaci się o nową przestrzeń wystawienniczą, sale konferencyjno-projekcyjne, a także salę do prób scenicznych. Wszystko to znajdzie się w nowym, czwartym kręgu opery.

Opera Nova przygotowuje się do rozbudowy o czwarty krąg, w której znajdzie się przestrzeń konferencyjno-wystawiennicza. W związku z inauguracją Bydgoskiego Festiwalu Operowego, dyrektor instytucji Maciej Figas zaprezentował projekt czwartego kręgu Opery Nova, który przygotowali dr inż. arch. Andrzej Prusiewicz i dr inż. Krzysztof Kozłowski z Pracowni Warsztat Architektury.

Nowy krąg będzie położony od strony południowo-wschodniej, tuż nad Brdą. Na elewacji nowego gmachu będą dominować przeszklenia. W nowym budynku znajdzie się przestrzeń wystawiennicza, sale konferencyjno-projekcyjne, oraz sala do prób scenicznych, w której mógłby uczestniczyć cały zespół łącznie z orkiestrą.

- Realizacja inwestycji wzmocniłaby rangę miasta jako ośrodka kultury muzycznej. Inwestycja przyczyni się poza tym do rozwoju działalności festiwalowej, w tym zakorzenionej już w mieście imprezy Camerimage, a także działalności wystawienniczej – czytamy na stronie Urzędu Miasta Bydgoszczy.

Nie wiadomo kiedy rozpocznie się inwestycja, ani jak zostanie sfinansowana. Priorytetem jest uzyskanie środków z Unii Europejskiej lub Ministerstwa Kultury. Przy braku dofinansowania, budowę czwartego kręgu sfinansuje Urząd Miasta i Samorząd Województwa.

 

Wojciech Bielawa

Wojciech Bielawa Autor

Redaktor prowadzący