Piłka Nożna 23 maj 2018 | Redaktor
Ale finał! Chemik - Elana Toruń

Piłkarze Chemika Bydgoszcz awansowali do finału Okręgowego Pucharu Polski. Podopieczni Piotra Gruszki pokonali w środę Legię Chełmża.

Chemicy szybko ustawili sobie spotkanie. Już w szóstej minucie jeden z gości zagrał piłkę ręką w polu karnym, a Szymon Maziarz skutecznie egzekwował jedenastkę. Później na boisku działo się niewiele. Legia próbowała straszyć uderzeniami z dystansu, ale albo strzały były niecelne, albo skutecznie interweniował  Gracjan Fabiszewski.

Chemik mógł w  drugiej połowie podwyższyć prowadzenie. Po podaniu Patryka Nowaka uderzał  Maciej Kot, ale bramkarz Legii obronił strzał, a kilka  minut później Nowak uderzył w słupek. Wynik 1:0 utrzymał się do końca meczu i Chemik  Moderator awansował do finału, w którym zmierzy się z  Elaną Toruń. III-ligowiec pokonał dziś Unię Solec Kujawski 2:1.

W najbliższą niedzielę chemicy pojadą do Izbicy Kujawskiej, gdzie zmierzą się z obecnym wiceliderem tabeli - Kujawianką. W czwartek, 31 maja zagrają u siebie z Cuiavią Inowrocław.  Mecz połączony będzie z Piłkarskim Dniem Dziecka. Początek o godz. 17:00.

Półfinał Okręgowego Pucharu Polski
CHEMIK MODERATOR -  LEGIA CHEŁMŻA 1:0
bramka:  Szymon Maziarz 6' (k)

żółta kartka: Czajka

CHEMIK MODERATOR - LEGIA CHEŁMŻA 1:0 Chemik: Fabiszewski - Włosiński, Czajka, Raszka (80' Dąbek), Frasz, Nowak (71' Żurowski), Osiński, Grudziński (60' Kawałek), Olszewski, Maziarz, Babiarz (60' Kot).

Źródło: Chemik Bydgoszcz