Piłka Nożna 27 paź 16:21 | Redaktor
Amatorska Drużyna Piłkarska kontra Orzeł Bydgoszcz [ZAPROSZENIE]

Facebook/ADP

Niezwykły mecz towarzyski odbędzie się w niedzielę (28 października) w Bydgoszczy. Naprzeciwko siebie staną piłkarze z Amatorskiej Drużyny Piłkarskiej i Orła Bydgoszcz.

O zespole Orła stało się głośno w całej Polsce, gdy na początku września w regionalnych rozgrywkach pucharu Polski przegrali z Polonią Bydgoszcz aż 0:34. Mimo dotkliwej porażki ich sława dotarła do Polskiego Związku Piłki Nożnej, który nagrodził drużynę biletami na mecz reprezentacji Polski z Irlandią.

fot. Facebook/Piłka dla wszystkich

W niedzielę (28 października) 28 października o godz.13:40 na stadionie przy ul.Mochelskiej Orzeł Bydgoszcz zagra z Amatorską Drużyną Piłkarską Bydgoszcz. Ten zespół powstał w 2017 roku. Od trzech sezonów występuje w lidze szóstek „Playarena”. Drużynę stworzył Jarosław Głowacki. W grudniu 2017 miała epizod w Halowym Pucharze Polski w futsalu organizowanym przez PZPN.  - Od jakiegoś czasu, ze względu na szeroką kadrę w szóstkach, narodził się pomysł rozgrywania meczy na dużym boisku – mówi Głowacki. - Jesteśmy amatorami z orlika, jednak chcemy spróbować swoich sił na dużym boisku.

fot. Facebook/Amatorska Drużyna Piłkarska

Orzeł Bydgoszcz tak zapowiada to spotkanie: „Tym razem ADP chce wybiec na pełnowymiarowe boisko piłkarskie i sprawdzić się w klasycznym meczu piłki nożnej. Zapowiada to niezwykłe emocje, bo tak naprawdę nie wiadomo czego można się spodziewać. Zapewne zawodnicy ADP są nieźle wyszkoleni, potrafią grać na mniejszych przestrzeniach, szybko podawać i rozgrywać piłkę etc. A jak to wszystko przełoży się na dużą murawę? Przekonamy się już w najbliższą niedzielę.

Ze swojej strony jako ORZEŁ Bydgoszcz, jak zawsze zapowiadamy walkę o jak najlepszy wynik. W tej kwestii nic się nie zmienia od dawna i tak pozostanie...

Spotkanie dzięki uprzejmości klubu Piaski Bydgoszcz, rozegramy na ich obiekcie, przy ulicy Mochelskiej w Bydgoszczy. Jako ciekawostkę należy dodać, że najpierw o godzinie 11:00 swój mecz ligowy w B - klasie rozegrają Piaski z drużyną AF Brzoza, natomiast 45 minut później na boisko wejdziemy my, rozegrać mecz z ADP Bydgoszcz. Tak więc dla fanów piłki nożnej będzie to prawdziwa uczta, gdyż można obejrzeć dwa mecze na jednym obiekcie ”.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor