Piłka Nożna 14 maj 2017 | Redaktor
Cenna wygrana Chemika Bydgoszcz [ZDJĘCIA]

Chemik pokonał 3:1 zespół Vinety Wolin w meczu 28. kolejki III ligi. Dzięki sobotniemu (13.05) zwycięstwu bydgoszczanie oddalili się od strefy spadkowej.

Mecz, rozgrywany na boisku KKP przy ul. Słowiańskiej, rozpoczął się od składnych ataków drużyny przyjezdnej. Podopieczni Adriana Raszki pierwszy celny strzał na bramkę przeciwnika oddali dopiero w 18 minucie meczu. Chwilę później po kolejnym strzale i uderzeniu z dystansu Dawida Janickiego piłka wylądowała w siatce.

Drugą połowę Chemik rozpoczął z animuszem i już w 51 minucie wywalczył rzut karny, którego na gola zamienił sprytnym lobem ponownie Janicki. Chwilę później na 3:0 podwyższył Michał Żurowski. Od tej pory chemicy kontrolowali spotkanie, choć nie ustrzegli się błędu we własnym polu karnym, po którym trochę nadziei w serca gości wlał Adam Nagórski. Jedna bramka to jednak wszystko na co było stać przedostatni zespół w tabeli III ligi.

Dzięki wygranej piłkarze Chemika zrównali się zdobyczą punktową z Górnikiem Konin i mając lepszy bilans bezpośrednich spotkań wyprzedzili go w tabeli. Widmo spadku oddaliło się zatem od bydgoszczan. Do zakończenia rozgrywek pozostało Chemikowi jeszcze sześć meczów.

Chemik Bydgoszcz-Vineta Wolin 3:1
Bramki: Janicki 19, 51 (k), Żurowski 52 (Chemik), Nagórski (75)
Żółte Kartki: Żurowski (Chemik), Gałecki, Fijałkowski, Plebańczyk (Vineta)