Piłka Nożna 5 maj 2019 | Redaktor

Bydgoscy piłkarze tylko w pierwszej połowie postawili się liderowi tabeli III ligi. W drugiej części dali sobie strzelić cztery gole.

Kalendarz rozgrywek III ligi ułożył się tak, że w majówkę przyszło piłkarzom Chemika Moderatora Bydgoszcz bić się z najsilniejszymi zespołami. O ile 1 maja na stadionie przy ul. Glinki udało się urwać punkt wiceliderowi KKS 1925 Kalisz, o tyle w niedzielę (5 kwietnia) przdujący w tabeli Lech II Poznań nie pozostawił złudzeń, kto walczy o awans, a kto o utrzymanie.

W pierwszej połowie bydgoszczanie konsekwentnie sie bronili i udało im się dotrwać do przerwy z wynikiem 0:0. Jednak Lechici w drugiej części szybko zdobyli gola. W 49. min. piłkę głową wpakował do bydgoskiej siatki Eryk Kryg. W 61 min. futbolówka po dośrodkowaniu poznaniaków nieszczęśliwie odbiła się od zawodników Chemika i wpadła do bramki. Cztery minuty później było już 3:0 po indywidualnej akcji Filipa Szymczaka. Wysokie zwycięstwo lidera przypieczętował w 75 min. strzałem głową Vernon De Marco.

Porażka 0:4 spowodowała, że bydgoszczanie wciąż są w strefie spadkowej. Następny mecz Chemik Moderator zagra w sobotę (11 maja) z Polonią Środa Wielkopolska w Bydgoszczy. Początek o godz. 16.00.