Piłka Nożna 17 mar 2018 | Redaktor
Chemik stracił punkty

Dawid Janicki/fot. Anna Kopeć

Lider IV ligi Chemik Bydgoszcz stracił punkty w pierwszym meczu rundy wiosennej.

W sobotę Chemik Bydgoszcz zremisował na własnym boisku z Kujawiakiem Kowal 1:1. Prowadzenia dla Chemika zdobył Dawid Janicki w 40 min. W drugiej połowie Kujawiak wyrównał po strzale Huberta Szymczaka w 52 min. Bydgoszczanie nie wykorzystali rzutu karnego.

Relacja:

Na inaugurację zmagań ligowych w 2018 roku piłkarze Chemika Moderatora Bydgoszcz zremisowali 1:1 z  Kujawiakiem Kowal.

Trener Piotr Gruszka dał szansę od pierwszej minuty Jakubowi Bagińskiemu, który zastąpił kontuzjowanego Mariusza Taterę i Mateuszowi Grudzińskiemu, który zimą dołączył do drużyny. Pozostali zawodnicy, którzy znaleźli się w wyjściowym składzie, już jesienią byli podstawowymi graczami.

Chemik Moderator szybko mógł objąć prowadzenie. Już w jednej z pierwszych akcji Dawid Janicki wyszedł sam na sam z Tomaszem Wojnowskim, ale strzał lobem okazał się minimalnie niecelny. W kolejnych minutach bydgoszczanie nadal mieli przewagę. Po szarży Macieja Kota sędzia Daniel Mateusiak podyktował rzut karny za faul bramkarza na piłkarzu Chemika, a do piłki podszedł Michał Żurowski. Wojnowski zdołał jednak wyczuć intencje strzelca i obronił jedenastkę.

W 40. minucie  bydgoszczanie dopięli w końcu swego. Wiktor Osiński dograł w pole karne, a do piłki dopadł Janicki, wyprowadzając chemików na prowadzenie, które utrzymało się do przerwy.  Po zmianie stron przyjezdni zaatakowali i w 52. minucie po trafieniu Huberta Szymczaka  (były zawodnik zespołów młodzieżowych Chemika) wyrównali.

W kolejnych minutach działo się niewiele. Chemicy próbowali wrócić na prowadzenie, dobrą okazję miał Janicki, ale nic z tego nie wyszło. Po ostatnim gwizdku arbitra goście unieśli ręce w górę, ciesząc się z remisu w Bydgoszczy.

Za tydzień chemicy mają zagrać w Mogilnie z miejscową Pogonią. Spotkanie zaplanowano na sobotę na godz. 15:00.

18. kolejka IV ligi
Chemik  Moderator - Kujawiak Kowal 1:1  (1:0)

bramki: Dawid Janicki 40' - Hubert Szymczak 52'

Chemik: Bagiński - D. Włosiński, Maziarz, Frasz,  Czajka (73' Raszka)  - Żurowski, Osiński - Olszewski, Grudziński (46' Kawałek), Kot (73' Nowak) -  Janicki.

żółta kartka: Czajka

Źródło: BKS Chemik

Spotkanie ocenił trener Chemika Piotr Gruszka

- Straciliśmy dzisiaj punkty na własne życzenie. Już w I połowie mogliśmy tak naprawdę zakończyć sprawę, bo mieliśmy cztery stuprocentowe sytuacje, w tym rzut karny. Nie wykorzystaliśmy żadnej z tych okazji, a potem - gdy już prowadziliśmy - sami straciliśmy bramkę - komentował szkoleniowiec chemików krótko po ostatnim gwizdku arbitra.

Mecz toczony był w trudnych warunkach pogodowych - temperatura była poniżej zera, a piłkarzom przeszkadzał także silny wiatr, który praktycznie uniemożliwiał zagranie ze stojącej piłki podczas stałego fragmentu gry. Gruszka nie tłumaczy jednak straty punktów warunkami.  - Na pewno pogoda nie ułatwiała, ale tak jak powiedziałem w I połowie powinno już być po meczu - odpowiadał szkoleniowiec.

Źródło: BKS Chemik Bydgoszcz