Piłka Nożna 8 mar 2019 | Redaktor
Chemik wygrał w Toruniu

W piątkowym meczu Okręgowego Pucharu Polski piłkarze Chemika Moderatora Bydgoszcz wygrali na wyjeździe z Pomorzaninem Toruń.

Spotkanie rozpoczęło się z piętnastominutowym opóźnieniem. W tych warunkach większą koncentrację zachowali gospodarze, którzy już po trzech minutach wyszli na prowadzenie, gdy piłkę w siatce umieścił Olaf Wójtowicz. Chemicy nie czekali długo z wyrównaniem. W 18. minucie na 1:1 strzelił Dawid Janicki.

Po przerwie bydgoszczanie potwierdzili, że są lepszym zespołem. Najpierw, w 56. minucie, Piotr Siekirka wyprowadził chemików na prowadzenie, a 120 sekund później Janicki zdobył swoją drugą bramkę. Na niespełna kwadrans przed końcem Pomorzanin zdobył bramkę kontaktową, gdy skutecznie z rzutu karnego uderzył Rafał Więckowski, ale ostatnie słowo i tak należało do bydgoszczan - drugi raz do siatki trafił Siekirka.

Chemicy awansowali do ćwierćfinału rozgrywek. Ich rywalem będzie zwycięzca jutrzejszego meczu pomiędzy GLKS Dobrcz a Włocłavią Włocławek.

1/8 finału Okręgowego Pucharu Polski

POMORZANIN TORUŃ - CHEMIK MODERATOR BYDGOSZCZ 2:4 (1:1)

bramki: Olaf Wójtowicz 3', Rafał Więckowski 76' k - Dawid Janicki 18', 58', Piotr Siekirka 56', 77'

Chemik Moderator: Więckowicz - Chojnacki, Czajka, Frasz, Kacprzak (60' Włosiński) - Śmietanko, Maziarz - Kot (75' Sapa), Olszewski, Siekirka - Janicki (60' Kawałek).

Źródło: Chemik Moderator Bydgoszcz