Piłka Nożna 14 lis 2018 | Redaktor

Piłkarze Zawiszy Bydgoszcz pokonali w zaległym meczu V ligi Cyklon Kończewice 2:0 i umocnili się na pozycji lidera.

Zawisza Bydgoszcz rozegrał w środę (14 listopada) w Kończewicach zaległy mecz V ligi. Bydgoszczanie jechali po trzy punkty, zdając sobie sprawę, że Cyklon to mocna drużyna, plasująca się w czołówce tegorocznych rozgrywek.

Bydgoszczanie bardzo szybko osiągnęli przewagę i już w 7 minucie spotkania zdobyli prowadzenie. Gola strzelił Patryk Kozłowski. W 18 minucie było już 2:0 dla niebiesko-czarnych. Bramkę zdobył Patryk Straszewski. Więcej goli nie padło, choć Zawisza stworzył sobie dogodne sytuacje i nawet raz piłka wylądowała w siatce Cyklony, ale sędzia uznał, że na pozycji spalonej był Bartosz Stoppel.

Już wiadomo, że Zawisza zakończy rundę jesienną na pozycji lidera rozgrywek. Ma do rozegrania jeszcze jeden mecz w Więcborku, a na końcie 33 punkty i cztery przewagi nad grupą pościgową.

Składy:

CYKLON: Skibiński - Kaczorek, Rudewicz, Kurek, Sadowski, Bulman, P. Ostrowski, Malarski, Mańka, Kowalski, Nowasielski.

Rezerwa: S. Ostrowski, Łagodziński, Warduliński, Przyjemski, Bochat, Wasiniak, Banszak.

ZAWISZA: Stypczyński - Zniszczoł, Witucki, Stoppel, Cielasiński, Kanik, Deresiewicz, Wiśniewski, Brzeziński, Kozłowski, Straszewski.

Rezerwa: Niwiński - Bak, Ziemba, Ruczyński, Urtnowski, Detmer.

Źródło: pomorska.pl