Piłka Nożna 29 cze 13:15 | Redaktor
Na Glinkach bez zmian. Gruszka trenerem Chemika

fot. Chemik Bydgoszcz

Piotr Gruszka będzie trenerem trzecioligowej drużyny piłkarskiej Chemika Bydgoszcz – poinformował dziś (29 czerwca) oficjalnie klub z Glinek.

Trenera obowiązuje jeszcze kontrakt zawarty na dwa lata przed właśnie zakończonym sezonem. Klub przytacza wypowiedź Piotra Gruszki: - Nowy sezon to nowe wyzwania. Bardzo się cieszę, że powróciliśmy do III ligi natychmiast po spadku. Zespół włożył w to dużo pracy i opłaciło się.

Chemik wznowi treningi 9 lipca. Trener Gruszka tak mówi o kadrze na III ligę: – Jesteśmy na etapie jej budowania. Opierać się będzie na zawodnikach, którzy wywalczyli awans. Dołączy do nas kilku nowych piłkarzy z doświadczeniem na tym szczeblu rozgrywek, a do kadry włączeni zostaną również kolejni wychowankowie.

Gruszka jest związany z Chemikiem od najmłodszych lat. Na Glinkach rozpoczynał treningi jako dziecko, spędził całą zawodniczą karierę, a od 2003 roku – z dwiema przerwami – prowadzi pierwszy zespół. W ostatnich czterech sezonach trzy razy wywalczył z Chemikiem awans - dwa razy do III  ligi i raz do IV, a także trzykrotnie poprowadził drużynę do finału Okręgowego Pucharu Polski. Od października zeszłego roku trener legitymujący się najwyższą możliwą licencją trenerską UEFA PRO jest także Dyrektorem Akademii Piłkarskiej Chemika Bydgoszcz.

Pozostali członkowie sztabu pierwszego zespołu także nadal będą pełnić swoje funkcje. Asystentem trenera pozostaje Szymon Maziarz, kierownikiem drużyny - Zbigniew Frasz, a masażystą - Stanisław Kozłowski.

Źródło: Chemik Bydgoszcz

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor