Piłka Nożna 31 mar 2018 | Redaktor
Ostre strzelanie Chemika Bydgoszcz

W sobotnim meczu 20. kolejki IV ligi piłkarze Chemika Bydgoszcz wygrali z Wisłą Nowe 5:1.

Pierwsza połowa nie wskazywała na to, że kibice zgromadzeni przy boisku na Glinkach zobaczą tego dnia aż sześć goli.  Przed zmianą stron okazji do zdobycia bramki było bowiem niewiele. Jedną miał Maciej Kot, który jednak nie opanował piłki w polu karnym, a drugą Michał Żurowski, ale on uderzył niecelnie.

Po przerwie obraz meczu diametralnie się zmienił. Już w pierwszej akcji II połowy piłkę do siatki skierował  Dawid Janicki. Ten sam zawodnik podwyższył na 2:0 w 54. minucie. Goście rzadko zbliżali się do bramki Jakuba Bagińskiego, ale zdołali strzelić gola kontaktowego po rzucie karnym skutecznie wykonanym przez Dawida Górskiego. Chemicy szybko jednak uspokoili sytuację za sprawą trafienia Roberta Kawałka.

W ostatnich minutach spotkania padły jeszcze dwie bramki.  Najpierw Janicki po podaniu rezerwowego Patryka Nowaka skompletował hat-tricka, a w doliczonym czasie gry inny zawodnik, który pojawił się na boisku w II połowie, Radosław Mik ustalił wynik spotkania na 5:1.

Za tydzień chemicy zagrają w wyjazdowym meczu derbowym z Polonią Bydgoszcz. Sobotnie spotkanie rozpocznie się o godz. 12:00.

20. kolejka IV ligi
Chemik Moderator Bydgoszcz - Wisła  Nowe 5:1

bramki: Dawid Janicki 46', 54', 82',  Robert Kawałek 72',  Radosław Mik 90' - Dawid Górski 68' k

Chemik: Bagiński - Czajka, Maziarz, Frasz, D. Włosiński, Żurowski, Osiński, Olszewski, Kot (73' Nowak), Kawałek (73' Mik), Janicki (83'  Grudziński).

Żółta kartka: Olszewski.

Źródło: Chemik Moderator Bydgoszcz