Piłka Nożna 23 mar 2019 | Redaktor
Piłkarze Chemika zdobyli cenne trzy punkty

W meczu 20. kolejki III ligi piłkarze Chemika Moderatora Bydgoszcz wygrali z Radunią Stężyca 2:1.

Trener Piotr Gruszka zdecydował się delegować na boisko taką samą jedenastkę jak przed tygodniem w Kołobrzegu. Wówczas chemicy sprawiali dobre wrażenie zwłaszcza w II połowie. Tym razem już od początku spotkania prezentowali się korzystnie, szybko przejmując inicjatywę. Już w 5. minucie Kacper Tułowiecki zmuszony był sparować piłkę na słupek po główce Dawida Janickiego. Kilka chwil później sędzia podyktował rzut wolny dla bydgoszczan za faul około 20 metrów od bramki. Piłkę ustawił Szymon Maziarz, który następnie ładnym uderzeniem nad murem wyprowadził chemików na prowadzenie.

Radunia odpowiedziała strzałem w poprzeczkę, ale nie zdołała zdominować Chemika. Przez długi czas brakowało klarownych sytuacji, aż w końcu w 30. minucie meczu piłka trafiła przed bramkę Szymona Więckowicza, tam dopadł do niej Radosław Stępień i wyrównał. Goście jednak nie cieszyli się z remisu długo. Już 120 sekund później Maciej Kot zawalczył o piłkę w ich polu karnym i został sfaulowany. Piłkę ponownie – choć tym razem na jedenastym metrze – ustawił Maziarz i ponownie dał chemikom prowadzenie.

W II połowie przyjezdni szybko przeprowadzili komplet zmian i coraz bardziej przeważali. Trudno im jednak było stworzyć sobie okazje do zdobycia bramki, a gdy już takie się nadarzyły – pewnie interweniował Więckowicz. Chemicy próbowali z kontrataków. Groźnie mogło być, gdy piłka trafiała do rezerwowych Roberta Kawałka i Kacpra Sapy, ale obaj nie zdołali opanować podań.

Mimo nerwowej końcówki bydgoszczanie dowieźli zwycięstwo do końca. Cenne trzy punkty z Radunią potwierdzają dobrą formę drużyny na starcie rundy wiosennej. Za tydzień podopieczni Piotra Gruszki zagrają na wyjeździe z Bałtykiem Gdynia.

CHEMIK MODERATOR - RADUNIA STĘŻYCA 2:1
Szymon Maziarz 7 min., 33 min (rzut karny) - Radosław Stępień 30 min.

Chemik Moderator: Więckowicz Chojnacki, Czajka, Adamenko, Włosiński - Maziarz, Śmietanko - Kot (67 min. Kacprzak), Mielcarek (86 min. Sapa), Siekirka (80 min. Osiński) - Janicki (63 min. Kawałek).

Radunia: Tułowiecki - Karasiński, Kosznik, Łuczak (56 min. Żylski), Wyciecki (61 min. Kaszuba), Wojowski, Polański (67 min. Gębiś), Szczerba, Formela (55 min Pavlyk), Iwanowski, Stępień.

Żółte kartki: Chojnacki, Maziarz

Źródło: Chemik Moderator Bydgoszcz