Piłka Nożna 16 gru 13:46 | Redaktor
Siedem meczów mistrzostw świata w Bydgoszczy [WIDEO]

mat. FIFA

Mecze grupowe numer 4, 9, 16, 21, 28, 33 i w jednej ósmej finału numer 43 mistrzostw świata FIFA U-20 w piłce nożnej rozegrane zostaną w Bydgoszczy. FIFA podała terminarz oraz zaprezentowała oficjalne logo polskiego czampionatu. Finał zobaczą kibice w Łodzi, a mecz o trzecie miejsce odbędzie się w Gdyni.

 

Na stadionie Zawiszy grać będą zespoły grup B i E. Pierwszy raz piłkarze wybiegną na bydgoskie boisko 23 maja o godz. 20.30. Dwa dni później mecz zaplanowano na 15.30. Kolejne rozegrane zostaną o 18.00 w dniach 26, 28, 29 i 31 maja. W jednej ósmej finału w Bydgoszczy spotkają się 4 czerwca zwycięzca grupy E z zespołem, który zajmie drugą lokatę w grupie D. Mecz rozpocznie się o 17.30.

W mistrzostwach zagrają 24 drużyny. W tej chwili kwalifikację do turnieju mają już:  Japonia, Republika Korei, Katar, Arabia Saudyjska, Honduras, Meksyk, Panama, USA, Nowa Zelandia, Tahiti, Francja, Włochy, Norwegia, Portugalia, Ukraina i gospodarz Polska. Stawkę uzupełnią jeszcze zespoły z Afryki i Ameryki Południowej.

Losowanie grup turnieju zaplanowano na 24 lutego w Gdyni.

Stadiony mistrzostw:

Bydgoszcz, Łódź, Gdynia, Bielsko-Biała, Tychy i Lublin

Materiał FIFA

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor