Piłka Nożna 6 sie 2017 | Redaktor
Zawisza żegna się z Pucharem Polski po 120 minutach

Zawisza Bydgoszcz / fot. Anna Kopeć

Gryf Sicienko pokonał po dogrywce 3:2 SP Zawiszę w meczu pierwszej rundy Pucharu Polski. Kibice zgromadzeni na stadionie w Potulicach obejrzeli dobre widowisko.

Bydgoski Zawisza nie był faworytem sobotniego (05.08) spotkania. Podejmował bowiem drużynę, która na co dzień w V lidze. Goście z Sicienka na początku spotkania prezentowali się lepiej, ale do bramki jako pierwsi trafili niebiesko-czarni. Listę strzelców w 12 minucie otworzył Wojciech Ruczyński. W 27 minucie wyrównał Arkadiusz Woźniak. W drugiej połowie kibice także zobaczyli dwie bramki. W 82 minucie bramkę na 2:1 strzelili goście, a Zawisza – za sprawą uderzenia Macieja Nowackiego – wyrównał na 2:2 w doliczonym czasie gry. W dogrywce padła tylko jedna bramka. W 98 minucie Łukasz Dąbrowski ustalił wynik spotkania na 2:3. Tym samym Stowarzyszenie Piłkarskie Zawisza pożegnało się z Pucharem Polski, a zespół Gryfa Sicienko awansował do drugiej rundy rozgrywek.