Pogoda w Bydgoszczy 9 lip 06:31 | Redaktor
Deszcz odłożony do jutra [POGODA]

Padać będzie dopiero jutro. Dziś jeszcze powinno być pogodnie

Wiosenna sobota się zbliża [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Dzisiaj 06:24

Coraz cieplej od soboty [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Wczoraj 05:52

Zapowiadany lokalny niż w rejonie Bałtyku rzeczywiście powstał, ale nie nad południową Szwecją, jak się tego spodziewaliśmy, lecz jego centrum znalazło się nad Skagerrakiem, czyli między Danią a Norwegią.  Niż ten będzie wędrował nad Danią na południowy zachód i jego bezpośredni wpływ na pogodę w Polsce będzie w związku z tym niewielki. Jutro jednak nad Wielkopolską utworzy się kolejny lokalny płytki niż (powiązany z ogromnym niżem południowoazjatyckim sięgającym przez morze Czarne nad Bałkany i Słowację) i on przyniesie zachmurzenie i opady.   Ta zatoka niżowa pozostanie aktywna również pojutrze.

Dziś jeszcze słonecznie, temperatura maksymalna wyniesie około 25 stopni, po południu wzrost zachmurzenia i wieczorem może wystąpić przelotny deszcz. Jutro początkowo również słonecznie i ciepło (do 25 stopni), około południa przejdzie jednak front chłodny i temperatura obniży się o kilka stopni oraz zacznie padać.

Słońce wzeszło dziś w Bydgoszczy o 4.33, zajdzie o 21.14. Dzień będzie trwał 16 godzin i 41 minuty.

Pogodyn

Prognoza pogody dla Bydgoszczy i okolic na naszym portalu przygotowywana jest w oparciu o modele numeryczne i mapy meteorologiczne Uniwersytetu Warszawskiego.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor