Pogoda w Bydgoszczy 3 sie 07:46 | Redaktor
Dziś chłodne lato, jutro deszcz i burze [POGODA]

Francja i Wielka Brytania są w zasięgu klina podwyższonego ciśnienia, który Niemcy nazwali „Zella”.

Pod kołdrą z chmur jest jeszcze ciepło [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Dzisiaj 06:17

Zima przychodzi ze wschodu [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Wczoraj 06:06

Polska natomiast jest w obszarze obniżonego ciśnienia, w którym różnice ciśnień są niewielkie. Jest to jednorodna masa powietrza pochodzenia arktycznego, które zostało wprawdzie  zmodyfikowane podczas przepływu przez coraz cieplejsze podłoże, ale wciąż jest względnie chłodne. Nad północną Rosją mamy rozległy niż, który obracając masy powietrza w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara, odepchnął daleko na południe obszary cieplejszego powietrza.  Front oddzielający to nasze chłodne powietrze od ciepłego, upalnego, rozciąga się od morza Północnego, poprzez Niemcy, Austrię, Węgry, Chorwację, po północne wybrzeże morza Czarnego. I właśnie tam, nad morzem Czarnym, powstanie niż, który kierować się będzie nad Rosję. On będzie miał wpływ na rozwój sytuacji w przyszłym tygodniu.

Dziś burze, powiązane z opisanym frontem, sięgną polskich obszarów górskich. Jutro przepływ powietrza zmieni się na południowo wschodni i aktywność burzowa przesunie się w głąb kraju. Modele przewidują, że najmocniej będzie padać w niedzielę od Kujaw i Wielkopolski po Lubelszczyznę. Należy jednak pamiętać o tym, co wielokrotnie pisaliśmy o letnich opadach — prawie zawsze mają one charkater „sita”, czyli występują intensywnie w niewielkich obszarach, obok których pozostają niejednokrotnie obszary całkowicie suche. 

Dziś będzie w Bydgoszczy zachmurzenie małe i umiarkowane, po południu miejscami wzrastające do dużego. Dziś padać jeszcze nie powinno. Temperatura maksymalna wyniesie około 23 stopnie. Wiatr będzie słaby lub umiarkowany, z kierunków północnych. 

W nocy temperatura może spaść lokalnie poniżej 10 stopni, przeważnie jednak będzie około 13 stopni.

Jutro początkowo zachmurzenie umiarkowane, wzrastające do dużego, opady być może intensywne i możliwe burze. Prognozowana wysokość opadów podczas burz — do 15 mm. Temperatura maksymalna wyniesie około 24 stopni. Wiatr umiarkowany, północno–zachodni i północny. W czasie burz wiatr w porywach do 65 km/h.

Słońce wzeszło dziś w Bydgoszczy o 5.08, a zajdzie o 20.39. Dzień będzie trwał 15 godzin i 30 minut. 

Pogodyn

Prognoza pogody dla Bydgoszczy i okolic na naszym portalu przygotowywana jest na podstawie modeli numerycznych i map meteorologicznych Uniwersytetu Warszawskiego

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor