Pogoda w Bydgoszczy 7 cze 06:03 | Redaktor
Dziś jeszcze chłodno. A jutro - cieplej [POGODA]

Wyż przesuwa się nad Ukrainę, ciśnienie zacznie spadać.

Niż wchodzi nad Polskę [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Wczoraj 06:22

Mamy za sobą kolejną chłodną noc. Temperatura minimalna o godzinie 1.00 wyniosła w Bydgoszczy 7.1 stopnia Celsjusza, a o 6-tej, gdy piszę tę prognozę, jest 8 stopni. Wygląda na to, że to nie koniec, bo następnej nocy też będzie około 10 stopni, a może nawet chłodniej.

Tymczasem w ciągu dnia wczoraj temperatura maksymalna wyniosła 18.5 stopnia (w słońcu, które jest już na maksymalnej wyskości, którą osoąga w nasym położeniu geograficznym, mamy wrażenie temeperatury wyższej, ale temperaturę mierzy się w cieniu, a powietrze, które napłynęło z północnego wschodu jest chłodne).

Dziś przewidywana jest pogoda słoneczna, z temperaturą maksymalną (w cieniu) około 20 - 22 stopni. Jutro moze być w Bydgoszczy 23 - 25 stopni. Niebo zarówno dziś jak i jutro - niemal bezchmurne.

Wkraczamy w okres najdłuższych dni w roku. Jeszcze tylko o 10 minut dzień się wydłuży, najdłuższy w roku przypadnie 21 czerwca i zacznie się powoli skracać.  Słońce wzeszło dziś w Bydgoszczy o 4.24, zajdzie o 21.11. Dzień będzie trwał 16 godzin i 47 minut.

Pogodyn

Prognoza pogody dla Bydgoszczy i okolic na naszym portalu przygotowywana jest w oparciu o modele numeryczne i mapy meteorologiczne Uniwersytetu Warszawskiego.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor