Pogoda w Bydgoszczy 1 mar 06:10 | Redaktor
Nadchodzi koniec słonecznego przedwiośnia [POGODA]

Początek marca przyniesie nam zmianę typu pogody.

Ta ostatnia ciepła niedziela [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Dzisiaj 08:05

W słońcu i w pochmurności [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Wczoraj 07:41

Wyż, który przynosił nam ciepłe powietrze z rejonów podzwrotnikowych, jest już tylko wspomnieniem.  Dostaliśmy się w zasięg rozległego niżu atlantyckiego YANNICK, który kieruje się w głąb Rosji, a jego zatoka przyniosła nam już wczoraj chłodne powietrze pochodzenia arktycznego. 

Rano mieliśmy w Bydgoszczy zachmurzenie całkowite i temperaturę zero stopni. W ciągu dnia spodziewane są rozpogodzenia i wzrost temperatury do około 6 stopni, ale już bez dokuczliwego wiatru, który wczoraj sprawiał wrażenie dotkliwego zimna.  To już będą ostatnie pogodne chwile przed zmianą typu pogody.

W nocy przyjdzie lekki mróz, a jutro będzie pochmurno, z temperaturą rzędu +5 stopni, w niedzielę spodziewany jest dość intensywny deszcz, który przyjdzie do nas z frontem ciepłym. Jeśli tak się stanie, to w poniedziałek powinno być ciepło (kilkanaście stopni), ale nadal pochmurno. 

Wszystko wskazuje na to, że w niedługim czasie odbudowana zostanie zachodnia cyrkulacja atmosfery, sprowadzająca do nas niże znad Atlantyku, przynoszące umiarkowanie ciepłe powietrze o znacznym zasobie wilgoci, a więc i chmury przesłaniające niebo.

Słońce wzejdzie dziś w Bydgoszczy o 6.36, a zajdzie o 17.26. Dzień będzie trwał 10 godzin i 50 minut.

Pogodyn

Prognoza pogody dla Bydgoszczy i okolic na naszym portalu przygotowywana jest na podstawie modeli numerycznych i map meteorologicznych Uniwersytetu Warszawskiego.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor