Pogoda w Bydgoszczy 18 sty 2018 | Redaktor
Nadciąga orkan Fryderyka [POGODA]

Śnieg już pada nad Bydgoszczą - godz. 17:00, a tak wygląda strefa opadów/https://radar-opadow.pl/

IMiGW ostrzega: Prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 30 km/h do 45 km/h, z porywami do 80 km/h, początkowo z kierunków południowych skręcający na zachodni i północno-zachodni. Jednocześnie będą występowały opady śniegu, które w połączeniu z silnym wiatrem będą miejscami powodowały zawieje i zamiecie śnieżne.

Tak ciepło już nie będzie (na razie) [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Dzisiaj 08:11

Jednodniowe przedwiośnie [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Wczoraj 07:59

Rano pisaliśmy, że dziś wieczorem wejdzie nad Polskę i przejdzie przez Polskę niewielki ale głęboki niż, a około 21-ej Bydgoszcz znajdzie się dosłownie „w oku cyklonu”, czyli w samym centrum tego niżu, przesuwającego się, jak zwykle w cyrkulacji zachodniej, z zachodu na wschód. Będzie to można obserwować zwracając uwagę na kierunek wiatru. W tej chwili wieje on z zachodu i skręca na południowo zachodni. Skręcać będzie coraz bardziej na południowy i wieczorem na południowo wschodni - wtedy stanie się najsilniejszy - w porywach do 70 km/h. Wtedy też padać będzie śnieg - być może z deszczem. 

Tak aktualnie (godz. 17:00) wygląda mapa wiatrów z prognozą na ok. 21:00 (windy.com).

 

Pogodyn

Prognoza pogody dla Bydgoszczy i okolic na naszym portalu przygotowywana jest w oparciu o modele numeryczne i mapy meteorologiczne Uniwersytetu Warszawskiego.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor