Pogoda w Bydgoszczy 1 paź 06:43 | Redaktor
Nie widać szans na ocieplenie [POGODA]

Dziś stacja meteorologiczna IMGW w Bydgoszczy odnotowała o 6 rano temperaturę bliską zeru. Było +0,2 stopnia.

Tak zimne noce wprawdzie w najbliższym czasie się już nie powtórzą, ale za to czeka nas większe zachmurzenie, a w nocy z wtorku na środę - deszcz. We wtorek bowiem nad Bałtykiem przechodzić będzie kolejny niż z serii niżów, wędrujących znad Atlantyku na wschód. Poprzednie niże wędrowały jednak dalej od nas - przez północną Skandynawię.

Dziś będzie rano dość pogodnie, w ciągu dnia nastąpi wzrost zachmurzenia, aż do dużego lub całkowitego wieczorem. Wiatr będzie bardzo słaby z kierunków zmiennych. Temperatura maksymalna przewidywana na dziś w Bydgoszczy wyniesie 15 stopni. Ciśnienie wynosiło o 6 rano  w Bydgoszczy 757 mm słupka rtęci (1010 hPa) i wciąż spada.

Jutro zachmurzenie będzie przeważnie duże, temperatura maksymalna wyniesie 12 stopni, a prędkość wiatru wzrośnie do 30 km/h (w porywach do 50) i wiać będzie z zachodu. Mogą zdarzyć sie w ciągu dnia przelotne opady deszczu, a kolejnej nocy - deszcz ciągły.

Słońce wzeszło dziś w Bydgoszczy o 6.49, a zajdzie o 18.25. Dzień będzie trwał 11 godzin i 36 minut.

Pogodyn

Prognoza pogody dla   Bydgoszczy i okolic na naszym portalu przygotowywana jest na podstawie modeli numerycznych i map meteorologicznych Uniwersytetu Warszawskiego.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor