Pogoda w Bydgoszczy 23 kwi 06:32 | Redaktor
Niebo skąpi suchej ziemi kropli deszczu... [POGODA]

To już nie są żarty. W najbliższym tygodniu nie spadnie w Bydgoszczy i okolicach być może ani kropla deszczu. Wysuszoną wiatrem wschodnim ziemię czekają pod koniec tygodnia bardzo wysokie temperatury, nawet do 27 stopni. Będzie klęska suszy...

Dziś będzie padać [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy 19 sie 06:10

Wyż, który odszedł znad Skandynawii odbudowuje się nad Białorusią i Rosją. Niemieckie służby meteo nadały mu już nowe imię, nazywa się teraz Leonore.  Wiatr wschodni lub południowo wschodni, na Ukrainie często występujący wiosną, nazywa się tam suchowiejem, bo właśnie wysusza glebę. U nas zadrza się rzadziej, ale właśnie wczoraj i przedwczoraj mieliśmy jego typowy przykład. 

Europa Zachodnia tymczasem znajduje się pod wpływem niżów znad Atlantyku. Powietrze napływające z południa jest coraz cieplejsze i bardziej wilgotne, wilgoć ta jednak nie skrapla się i nie nawilża gleby, bo temperatura stale utrzymuje się powyżej punktu rosy. Jakiś nieznaczny przelotny  opad, według modelu UM może wystąpić wprawdzie dziś wieczorem, jego prawdopodobieństwo jest jednak niewielkie, a nawet gdyby wystąpił, będzie dalece niewsytarczający. 

Zachmurzenie będzie umiarkowane, okresami może wzrosnąć do dużego. Temperatura maksymalna wyniesie około 17 do 18 stopni. Wiatr nadal umiarkowany, okresami może być dość silny, w porywach do 60 km/h, południowo-wschodni.  

W nocy temperatura minimalna wyniesie około 8 –10 stopni. Wciąż wiać będzie suchowiej, czyli południowo-wschodni wiatr.

Jutro spodziewamy się więcej chmur. Padać będzie od Podkarpacia przez Opolszczyznę po Dolny Śląsk. U nas niestety sucho. Temperatura maksymalna około 20 stopni. W czwartek i piątek już zdecydowanie cieplej.

Słońce wzeszło dziś w Bydgoszczy o 5.33, a zajdzie o 20.02. Dzień będzie trwał 14 godzin i 29 minut.

Pogodyn

Prognoza pogody dla Bydgoszczy i okolic na naszym portalu przygotowywana jest na podstawie modeli numerycznych i map meteorologicznych Uniwersytetu Warszawskiego.

 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor